1 Nowa Kaplica Wieczystej Adoracji w Stargardzie | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona Wtorek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ireneusza

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY 9 kwietnia 2007 12:20 wyświetleń: 8148

Nowa Kaplica Wieczystej Adoracji w Stargardzie

"Trzydzieści lat jestem biskupem, 50 lat jestem kapłanem, ale pierwszy raz otwieram kaplicę Wieczystej Adoracji", powiedział Arcybiskup Zygmunt Kamiński, uroczyście otwierając w Wielką Środę Kaplicą Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczeciński.
Myśl o powtaniu kaplicy nosili w sercu od dawna proboszczowie parafii, modlili się o nią wierni. Po dwóch latach pracy odpowiednie miejsce zostało przygotowane. Kaplica mieści się w północnym aneksie wieży kościoła, w miejscu, gdzie w średniowieczu czczono Ciało Pańskie. W surową przestrzeń ceglanego gotyku wkomponowany został ołtarz adoracji, wykonany z zółtego piaskowca, nawiązujący stylistycznie do dojrzałego gotyku francuskiego. Monstrancja z Najświętszym Sakramentem zabezpiecznona jest pancerną szybą. W kaplicy znajduje się ponad 20 miejsc siedzących w pięciu ławkach.
Przy kościele św. Jana Krzyżują się szlaki komunikacyjne Stargardu. Ufamy, że nowa kaplica stanie się miejscem cichej modlitwy nie tylko dla mieszkańców parafii św. Józefa, ale także dla wszystkich, którzy będą chcieli w obecności Eucharystycznego Pana znaleźć pokrzepienie i nabrać sił do codziennych zmagań. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Kaplica jest otwarta otwarta dla wiernych od godz. 7.00 (po pierwszej Mszy św. ) do godz. 18.30.
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Jubileusz 50-lecia diecezji - 28 czerwca 2022

Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.

»

Tydzień Ewangelizacyjny 6 – 10 czerwca 2022

W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

»

Forum Synodu Biskupów – 11 czerwca 2022

W sobotę 11 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności