1
Uwaga!
Zbiory oznaczone w spisie symbolem [m/s] mogą być udostępniane jedynie na miejscu za specjalnym pozwoleniem, głównie do celów badawczych. [w - wypożyczalnia] [m - magazyn] [s - skarbiec] [cz - czytelnia]
»W wielu parafiach w czasie Mszy św. z udziałem dzieci śpiewane są piosenki nie przystające do powagi liturgii. Jest to praktyka, która odcina się od Tradycji Kościoła i powoduje alienację. Wiek dziecięcy ma szczególny przywilej „wchłaniania” treści podawanych przez dorosłych, a zwłaszcza uczących katechetów (w tym także śpiewów). Komisja Muzyczna proponuje pieśni, które mogą być wykorzystane w dzień I Komunii (i nie tylko).
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz
W Uroczystość Wszystkich Świętych w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostały odprawione Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Głównej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. abp Wiesław Śmigiel, metropolita szczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił ks. bp. Henryk Wejman. Po Mszy św. wyruszyła procesja modlitewna za zmarłych zakończona przy grobowcu kapłańskim.
Fot. ks. Daniel Majchrzak
»