Sobota, 29 maja 2022 r. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji VII Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Urszuli Ledóchowskiej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 9 kwietnia 2007 12:20 wyświetleń: 8108

Nowa Kaplica Wieczystej Adoracji w Stargardzie

"Trzydzieści lat jestem biskupem, 50 lat jestem kapłanem, ale pierwszy raz otwieram kaplicę Wieczystej Adoracji", powiedział Arcybiskup Zygmunt Kamiński, uroczyście otwierając w Wielką Środę Kaplicą Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczeciński.
Myśl o powtaniu kaplicy nosili w sercu od dawna proboszczowie parafii, modlili się o nią wierni. Po dwóch latach pracy odpowiednie miejsce zostało przygotowane. Kaplica mieści się w północnym aneksie wieży kościoła, w miejscu, gdzie w średniowieczu czczono Ciało Pańskie. W surową przestrzeń ceglanego gotyku wkomponowany został ołtarz adoracji, wykonany z zółtego piaskowca, nawiązujący stylistycznie do dojrzałego gotyku francuskiego. Monstrancja z Najświętszym Sakramentem zabezpiecznona jest pancerną szybą. W kaplicy znajduje się ponad 20 miejsc siedzących w pięciu ławkach.
Przy kościele św. Jana Krzyżują się szlaki komunikacyjne Stargardu. Ufamy, że nowa kaplica stanie się miejscem cichej modlitwy nie tylko dla mieszkańców parafii św. Józefa, ale także dla wszystkich, którzy będą chcieli w obecności Eucharystycznego Pana znaleźć pokrzepienie i nabrać sił do codziennych zmagań. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Kaplica jest otwarta otwarta dla wiernych od godz. 7.00 (po pierwszej Mszy św. ) do godz. 18.30.
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczystość NMP Matki Kościoła - Katedra 6.06.2022

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, którą będziemy przeżywać w Katedrze, w poniedziałek, 6 czerwca, ma w tym roku szczególny wymiar z racji na Jubileusz 50-lecia diecezji. 

»

Tydzień Ewangelizacyjny

Zapraszamy na spotkania, organizowane przez Kurię Metropolitalną, które odbędą się w szczecińskiej parafii pw. Świętego Krzyża w dniach od 7 do 10 czerwca od godz. 18.00. Spotkania rozpoczną się Mszą Świętą. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić następujący Kapłani: 7-8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB. 

»

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności