Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja Poniedziałek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Mikołaja

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 9 kwietnia 2007 12:20 wyświetleń: 7880

Nowa Kaplica Wieczystej Adoracji w Stargardzie

"Trzydzieści lat jestem biskupem, 50 lat jestem kapłanem, ale pierwszy raz otwieram kaplicę Wieczystej Adoracji", powiedział Arcybiskup Zygmunt Kamiński, uroczyście otwierając w Wielką Środę Kaplicą Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczeciński.
Myśl o powtaniu kaplicy nosili w sercu od dawna proboszczowie parafii, modlili się o nią wierni. Po dwóch latach pracy odpowiednie miejsce zostało przygotowane. Kaplica mieści się w północnym aneksie wieży kościoła, w miejscu, gdzie w średniowieczu czczono Ciało Pańskie. W surową przestrzeń ceglanego gotyku wkomponowany został ołtarz adoracji, wykonany z zółtego piaskowca, nawiązujący stylistycznie do dojrzałego gotyku francuskiego. Monstrancja z Najświętszym Sakramentem zabezpiecznona jest pancerną szybą. W kaplicy znajduje się ponad 20 miejsc siedzących w pięciu ławkach.
Przy kościele św. Jana Krzyżują się szlaki komunikacyjne Stargardu. Ufamy, że nowa kaplica stanie się miejscem cichej modlitwy nie tylko dla mieszkańców parafii św. Józefa, ale także dla wszystkich, którzy będą chcieli w obecności Eucharystycznego Pana znaleźć pokrzepienie i nabrać sił do codziennych zmagań. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Kaplica jest otwarta otwarta dla wiernych od godz. 7.00 (po pierwszej Mszy św. ) do godz. 18.30.
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Również w tym roku przedłużenie odpustów dla wiernych zmarłych na cały listopad

Również w tym roku, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska przedłużyła, także na rok 2021, obowiązywanie specjalnego dekretu w tej sprawie.

»

Diecezjalny etap Synodu Biskupów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

W niedzielę, 17 października, w szczecińskiej Katedrze, podczas Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, koncelebrowanej przez Księży Dziekanów i dekanalnych koordynatorów Synodu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, nastąpiła inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. 

»

Procesja ze świętymi w Szczecinie

Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę,31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności