Niedziela, 21 lipca 2019 r. imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora XVI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wawrzyńca z Brindisi, św. Apolinarego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 9 kwietnia 2007 12:20 wyświetleń: 6593

Nowa Kaplica Wieczystej Adoracji w Stargardzie

"Trzydzieści lat jestem biskupem, 50 lat jestem kapłanem, ale pierwszy raz otwieram kaplicę Wieczystej Adoracji", powiedział Arcybiskup Zygmunt Kamiński, uroczyście otwierając w Wielką Środę Kaplicą Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczeciński.
Myśl o powtaniu kaplicy nosili w sercu od dawna proboszczowie parafii, modlili się o nią wierni. Po dwóch latach pracy odpowiednie miejsce zostało przygotowane. Kaplica mieści się w północnym aneksie wieży kościoła, w miejscu, gdzie w średniowieczu czczono Ciało Pańskie. W surową przestrzeń ceglanego gotyku wkomponowany został ołtarz adoracji, wykonany z zółtego piaskowca, nawiązujący stylistycznie do dojrzałego gotyku francuskiego. Monstrancja z Najświętszym Sakramentem zabezpiecznona jest pancerną szybą. W kaplicy znajduje się ponad 20 miejsc siedzących w pięciu ławkach.
Przy kościele św. Jana Krzyżują się szlaki komunikacyjne Stargardu. Ufamy, że nowa kaplica stanie się miejscem cichej modlitwy nie tylko dla mieszkańców parafii św. Józefa, ale także dla wszystkich, którzy będą chcieli w obecności Eucharystycznego Pana znaleźć pokrzepienie i nabrać sił do codziennych zmagań. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Kaplica jest otwarta otwarta dla wiernych od godz. 7.00 (po pierwszej Mszy św. ) do godz. 18.30.
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Neoprezbiterzy 2019

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,  29 czerwca 2019 r., Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

»

Boże Ciało w Szczecinie 2019

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga przewodniczył międzyparafialnej procesji Bożego Ciała w Szczecinie. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył Biskup Antoni Stankiewicz, emerytowany Dziekan Roty Rzymskiej, homilię zaś wygłosił Biskup Henryk Wejman. Procesja przeszła od Bazyliki św. Jan Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła następującymi ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Zwycięstwa, Brama Portowa, Kard. Wyszyńskiego, Sołtysia i Grodzka. Na zakończenie procesji eucharystycznej Ksiądz Arcybiskuap Metroplita odprawił Mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej.

Zdjęcia: Juliusz Samborski

»

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności