Poniedziałek, 23 maja 2022 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 19 sierpnia 2009 23:01 wyświetleń: 15128

Dożynki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dożynki naszej Archidiecezji stanowią okazję, abyśmy jako Wspólnota Archidiecezjalna otoczyli modlitwą tegoroczne plony i pracę rolników. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Księży i siostry zakonne. Zapraszamy szczególnie rolników i wszystkich uprawiających ziemię z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy z duszpasterzami oraz pracujących na rzecz rolnictwa.

/fot.: ks. Piotr Skiba /

 

W niedzielę, 30 sierpnia br. odbędą się Dożynki w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Będą one zorganizowane w dwóch rejonach Archidiecezji, gromadząc przedstawicieli starostw, gmin i wiernych poszczególnych dekanatów. Dla wiernych północnej części Archidiecezji zostaną one zorganizowane w Trzebiatowie, gdzie w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny o godz. 11.30 rozpocznie się zgłaszanie delegacji parafii. Następnie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za plony. Bezpośrednio po niej korowód dożynkowy przejdzie na Stadion Miejski w Trzebiatowie, gdzie odbędzie się część artystyczno-rozrywkowa uroczystości.

Wiernych południowej części Archidiecezji i Miasta Szczecin zapraszamy do Pyrzyc, gdzie w parafii pw. NMP Bolesnej o godz. 14.00 rozpocznie się prezentacja wieńców dożynkowych. O godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony, a po niej odbędzie się część artystyczna. Programy Dożynek znajduje się w gablotach parafialnych.

Dożynki naszej Archidiecezji stanowią okazję, abyśmy jako Wspólnota Archidiecezjalna otoczyli modlitwą tegoroczne plony i pracę rolników. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Księży i siostry zakonne. Zapraszam szczególnie rolników i wszystkich uprawiających ziemię z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy z duszpasterzami oraz pracujących na rzecz rolnictwa.

 

aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2022

W Wielki Piątek wieczorem Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. 

Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek 2022

Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczeciniej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Podczas liturgii Ksiądz Arcybiskup umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa Pana umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.
Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności