1 Dożynki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona Wtorek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ireneusza

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 19 sierpnia 2009 23:01 wyświetleń: 15235

Dożynki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dożynki naszej Archidiecezji stanowią okazję, abyśmy jako Wspólnota Archidiecezjalna otoczyli modlitwą tegoroczne plony i pracę rolników. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Księży i siostry zakonne. Zapraszamy szczególnie rolników i wszystkich uprawiających ziemię z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy z duszpasterzami oraz pracujących na rzecz rolnictwa.

/fot.: ks. Piotr Skiba /

 

W niedzielę, 30 sierpnia br. odbędą się Dożynki w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Będą one zorganizowane w dwóch rejonach Archidiecezji, gromadząc przedstawicieli starostw, gmin i wiernych poszczególnych dekanatów. Dla wiernych północnej części Archidiecezji zostaną one zorganizowane w Trzebiatowie, gdzie w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny o godz. 11.30 rozpocznie się zgłaszanie delegacji parafii. Następnie o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za plony. Bezpośrednio po niej korowód dożynkowy przejdzie na Stadion Miejski w Trzebiatowie, gdzie odbędzie się część artystyczno-rozrywkowa uroczystości.

Wiernych południowej części Archidiecezji i Miasta Szczecin zapraszamy do Pyrzyc, gdzie w parafii pw. NMP Bolesnej o godz. 14.00 rozpocznie się prezentacja wieńców dożynkowych. O godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony, a po niej odbędzie się część artystyczna. Programy Dożynek znajduje się w gablotach parafialnych.

Dożynki naszej Archidiecezji stanowią okazję, abyśmy jako Wspólnota Archidiecezjalna otoczyli modlitwą tegoroczne plony i pracę rolników. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Księży i siostry zakonne. Zapraszam szczególnie rolników i wszystkich uprawiających ziemię z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy z duszpasterzami oraz pracujących na rzecz rolnictwa.

 

aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Jubileusz 50-lecia diecezji - 28 czerwca 2022

Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.

»

Tydzień Ewangelizacyjny 6 – 10 czerwca 2022

W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

»

Forum Synodu Biskupów – 11 czerwca 2022

W sobotę 11 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności