Poniedziałek, 23 maja 2022 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 19 sierpnia 2009 22:51 wyświetleń: 12007

Archidiecezjalna Modlitwa o Pokój w Ojczyźnie i świecie - Siekierki

Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Modlitwie o Pokój w Ojczyźnie i świecie oraz Wojewódzkich obchodach 70. Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Uroczystości te zbiegać się będą z I Archidiecezjalną Pielgrzymką Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

/fot.: ks. Piotr Skiba /

Dnia 1 września br. razem z całym Narodem będziemy obchodzić 70. Rocznicę Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Stała się ona jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w dziejach ludzkości. W tym dniu Kościół Szczecińsko-Kamieński, jako wspólnota uczniów Chrystusa, nie może więc nie modlić się za wielorakie ofiary tej wojny oraz o dar Pokoju dla naszej Ojczyzny i narodów świata, a także za sprawujących władzę.

Będziemy to czynić w ramach Archidiecezjalnej Modlitwy o Pokój w Ojczyźnie i świecie oraz  Wojewódzkich obchodów 70. Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Uroczystości te zbiegać się będą z I Archidiecezjalną Pielgrzymką Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Uroczystości, którą poprzedzi Czuwanie Modlitewne w Siekierkach w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. W Szczecinie oficjalne Uroczystości rozpoczną się 1 września br. na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Bohaterom Września, o godz. 11.00. O godz. 16.00 Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie sprawował Mszę Świętą w intencji ofiar wojny oraz o dar Pokoju w Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Bezpośrednio po niej nastąpi procesja na Cmentarz Siekierkowski w Starych Łysogórkach, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa za ofiary wojny i Apel Poległych. Dla osób, które nie będą mogły przybyć do Siekierek w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar wojny. Zwieńczeniem obchodów tej Rocznicy będzie uroczysty koncert pt. „Niemieckie Requiem” J. Brahmsa, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, o godz. 21.00. Podczas koncertu wystąpią połączone chóry, zespół i orkiestra z Niemiec i Szczecina, pod dyrekcją Eugeniusza Kusa.

aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2022

W Wielki Piątek wieczorem Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. 

Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek 2022

Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczeciniej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Podczas liturgii Ksiądz Arcybiskup umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa Pana umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.
Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności