1 Archidiecezjalna Modlitwa o Pokój w Ojczyźnie i świecie - Siekierki | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona Wtorek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ireneusza

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY 19 sierpnia 2009 22:51 wyświetleń: 12091

Archidiecezjalna Modlitwa o Pokój w Ojczyźnie i świecie - Siekierki

Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Modlitwie o Pokój w Ojczyźnie i świecie oraz Wojewódzkich obchodach 70. Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Uroczystości te zbiegać się będą z I Archidiecezjalną Pielgrzymką Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

/fot.: ks. Piotr Skiba /

Dnia 1 września br. razem z całym Narodem będziemy obchodzić 70. Rocznicę Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Stała się ona jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w dziejach ludzkości. W tym dniu Kościół Szczecińsko-Kamieński, jako wspólnota uczniów Chrystusa, nie może więc nie modlić się za wielorakie ofiary tej wojny oraz o dar Pokoju dla naszej Ojczyzny i narodów świata, a także za sprawujących władzę.

Będziemy to czynić w ramach Archidiecezjalnej Modlitwy o Pokój w Ojczyźnie i świecie oraz  Wojewódzkich obchodów 70. Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Uroczystości te zbiegać się będą z I Archidiecezjalną Pielgrzymką Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Uroczystości, którą poprzedzi Czuwanie Modlitewne w Siekierkach w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. W Szczecinie oficjalne Uroczystości rozpoczną się 1 września br. na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Bohaterom Września, o godz. 11.00. O godz. 16.00 Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie sprawował Mszę Świętą w intencji ofiar wojny oraz o dar Pokoju w Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Bezpośrednio po niej nastąpi procesja na Cmentarz Siekierkowski w Starych Łysogórkach, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa za ofiary wojny i Apel Poległych. Dla osób, które nie będą mogły przybyć do Siekierek w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar wojny. Zwieńczeniem obchodów tej Rocznicy będzie uroczysty koncert pt. „Niemieckie Requiem” J. Brahmsa, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, o godz. 21.00. Podczas koncertu wystąpią połączone chóry, zespół i orkiestra z Niemiec i Szczecina, pod dyrekcją Eugeniusza Kusa.

aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Jubileusz 50-lecia diecezji - 28 czerwca 2022

Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.

»

Tydzień Ewangelizacyjny 6 – 10 czerwca 2022

W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

»

Forum Synodu Biskupów – 11 czerwca 2022

W sobotę 11 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności