Poniedziałek, 23 maja 2022 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 13 sierpnia 2009 09:28 wyświetleń: 7928

25. Szczecińka Piesza Pielgrzymka na Jasnej Górze

Szczecińska Piesza Pielgrzymka już po raz 25. dotarła na Jasną Górę. To jedna z najdłuższych, jeśli nie najdłuższa piesza pielgrzymka do jasnogórskiego sanktuarium. Grupa pielgrzymów wyruszająca ze Świnoujścia miała do pokonania 622 km podczas 19 dni marszu.
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
      W tym jubileuszowym roku na szlak wyruszyło 552 pielgrzymów w dwóch grupach: św. Ottona i św. Jakuba. Grupa św. Ottona gromadziła głównie pielgrzymów ze Szczecina, w którym to mieście mieszka połowa wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Grupa św. Jakuba to tzw. grupa promienista. Pielgrzymi w mniejszych grupach wychodzą w różnych miejscowości, m. in. ze Świnoujścia, z którego to wiedzie najdłuższy szlak na Jasną Górę, aby połączyć się w Choszcznie w jedna grupę pielgrzymów i maszerować razem.
      Obok troski o pielgrzymiego ducha przez modlitwy i konferencje, nie zabrakło na pielgrzymim szlaku troski o dobry humor i rozweselenie serca. Pielgrzymi tradycyjnie rozegrali dwa mecze piłkarskie: pierwszy to księża i klerycy kontra służba porządkowa (3:1 dla duchowieństwa), a drugi to rywalizacja między porządkowymi obu grup. Nie zabrakło więc emocji i gorącego kibicowania.
      Pielgrzymom towarzyszyło w tym roku 19 kapłanów i 12 kleryków. Opiekę medyczną sprawowało 16 osób w tym pielęgniarki i kilku specjalistów od ratownictwa medycznego. Nad bezpiecznym przejściem czuwało 14 porządkowych, którzy już od kilku lat są systematycznie szkolenie przy współpracy ze szczecińska Policją.
      Pielgrzymka od lat posiada swój własny portal internetowy www.szczecinska.pl, na którym umieszczane były bieżące relacje z trasy, a także i sami pielgrzymi mogli dołączać swoje zdjęcia tworząc własne galerie.
aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2022

W Wielki Piątek wieczorem Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. 

Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek 2022

Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczeciniej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Podczas liturgii Ksiądz Arcybiskup umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa Pana umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.
Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności