1 25. Szczecińka Piesza Pielgrzymka na Jasnej Górze | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 28 czerwca 2022 r. imieniny: Florentyny, Ligii, Leona Wtorek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ireneusza

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY 13 sierpnia 2009 09:28 wyświetleń: 7970

25. Szczecińka Piesza Pielgrzymka na Jasnej Górze

Szczecińska Piesza Pielgrzymka już po raz 25. dotarła na Jasną Górę. To jedna z najdłuższych, jeśli nie najdłuższa piesza pielgrzymka do jasnogórskiego sanktuarium. Grupa pielgrzymów wyruszająca ze Świnoujścia miała do pokonania 622 km podczas 19 dni marszu.
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
      W tym jubileuszowym roku na szlak wyruszyło 552 pielgrzymów w dwóch grupach: św. Ottona i św. Jakuba. Grupa św. Ottona gromadziła głównie pielgrzymów ze Szczecina, w którym to mieście mieszka połowa wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Grupa św. Jakuba to tzw. grupa promienista. Pielgrzymi w mniejszych grupach wychodzą w różnych miejscowości, m. in. ze Świnoujścia, z którego to wiedzie najdłuższy szlak na Jasną Górę, aby połączyć się w Choszcznie w jedna grupę pielgrzymów i maszerować razem.
      Obok troski o pielgrzymiego ducha przez modlitwy i konferencje, nie zabrakło na pielgrzymim szlaku troski o dobry humor i rozweselenie serca. Pielgrzymi tradycyjnie rozegrali dwa mecze piłkarskie: pierwszy to księża i klerycy kontra służba porządkowa (3:1 dla duchowieństwa), a drugi to rywalizacja między porządkowymi obu grup. Nie zabrakło więc emocji i gorącego kibicowania.
      Pielgrzymom towarzyszyło w tym roku 19 kapłanów i 12 kleryków. Opiekę medyczną sprawowało 16 osób w tym pielęgniarki i kilku specjalistów od ratownictwa medycznego. Nad bezpiecznym przejściem czuwało 14 porządkowych, którzy już od kilku lat są systematycznie szkolenie przy współpracy ze szczecińska Policją.
      Pielgrzymka od lat posiada swój własny portal internetowy www.szczecinska.pl, na którym umieszczane były bieżące relacje z trasy, a także i sami pielgrzymi mogli dołączać swoje zdjęcia tworząc własne galerie.
aktualizowano: 2013-01-29 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Jubileusz 50-lecia diecezji - 28 czerwca 2022

Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.

»

Tydzień Ewangelizacyjny 6 – 10 czerwca 2022

W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

»

Forum Synodu Biskupów – 11 czerwca 2022

W sobotę 11 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności