1 14 szczecińskich wolontariuszy po raz drugi z misją na Haiti | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 17 kwietnia 2025 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina Triduum Paschalne, Wielki Czwartek
15 Noc Konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

POMOC POTRZEBUJĄCYM 16 listopada 2011 13:00 wyświetleń: 11193 ks. S. Zyga

14 szczecińskich wolontariuszy po raz drugi z misją na Haiti

Dwaj chirurdzy, dwoje anestezjologów, stomatolog, pediatra, cztery pielęgniarki, dwóch księży, siostra zakonna i tłumacz – to ekipa wolontariuszy z naszej archidiecezji, którzy 18 listopada po raz drugi polecą na Haiti, by leczyć ofiary trzęsienia ziemi i epidemii cholery. Organizatorami wyjazdu są Caritas Polska oraz Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

 

Tegoroczny wolontariat rozpocznie się 19 listopada i potrwa do 3 grudnia br. Lekarze będą pracować w miejscowości Milot w archidiecezji Cap Haitien - w tym samym szpitalu, w którym rok wcześniej pracowała I grupa wolontariuszy z Polski. Adresatami projektu są mieszkańcy północnego Haiti - pacjenci poszkodowani w wyniku trzęsienia ziemi oraz epidemii cholery, a także chorzy wymagający specjalistycznych zabiegów.

Lekarze i pielęgniarki będą wykonywać bezpłatną pracę przez 10 dni roboczych, współpracując z haitańskim personelem medycznym szpitala.

Przewidziane są zabiegi chirurgiczne, konsultacje pediatryczne i leczenie dzieci oraz leczenie stomatologiczne. Grupa zostanie podzielona na trzy zespoły. Na podstawie doświadczenia z wyjazdu w roku 2010 szacujemy, że w czasie pobytu wykonanych zostanie ok. 150 zabiegów i konsultacji.

Fundacja CRUDEM, która jest właścicielem szpitala, pokrywa koszty ubezpieczenia, a także niemal w całości koszty pobytu i utrzymania wolontariuszy w Milot. Zarząd szpitala Sacre Coeur wytypuje pacjentów, których należy objąć opieką. Dodatkowo w bagażach prywatnych wolontariusze przywiozą odzież i przybory szkolne oraz leki dla mieszkańców parafii w Milot.

Misja naszej Caritas spotkała się z dużą życzliwością i zrozumieniem. Pośród dobroczyńców są między innymi firma Interglobus ze Szczecina, która zapewniła grupie bezpłatny transfer między Szczecinem a lotniskiem w Berlinie oraz firma Septodont, która przekazała leki i materiały stomatologiczne.

Pierwszy wyjazd odbył się we wrześniu 2010 roku z inicjatywy s. Miriam Badran ze Szczecina, która z grupą 15 szczecińskich wolontariuszy - polskich lekarzy i pracowników Caritas - poleciała do szpitala Sacre Couer, gdzie pracowali: chirurg, radiolog, okulista, trzej anestezjolodzy, cztery pielęgniarki i dwie fizjoterapeutki.

 



aktualizowano: 2012-02-22 21:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczyste liturgie Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej

Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas uroczystych liturgii Triduum Paschalnego (17.04.-19.04.) pod przewodnictwem Księży Biskupów. 

»

Misterium Męki Pańskiej w Jasienicy –12.04.2025 r.

W sobotni wieczór w scenerii ruin XIV w. klasztoru augustiańskiego miała miejsce inscenizacja, której organizatorem była parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach i Szkołą Podstawową nr 6.  W organizację również aktywnie włączyła się Gmina Police.

»

Akademicka Droga Krzyżowa – 11.04.2025 r.

W piątek, 11 kwietnia, tradycyjnie przed Niedzielą Palmową ulicami Szczecina przeszła Akademicka Droga Krzyżowa. Wpisuje się ona od wielu lat w kalendarz duszpasterskich inicjatyw środowiska akademickiego.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności