1 27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 08 czerwca 2023 r. imieniny: Ady, Celii, Medarda Czwartek X tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Olimpiady i konkursy 11 stycznia 13:07 wyświetleń: 437 Krzysztof Grabczak

27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z wielką radością przystępuje do organizacji 27 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem inicjatywy jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Naszą stałą troską jest, by zmagania konkursowe nie ograniczały się jedynie do zdobycia wiedzy i atrakcyjnych nagród, ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez spotkanie ze Słowem, które jest „żywe i skuteczne” (por. Hebr. 4,12).To też dobra sposobność dla młodzieży do dawania świadectwa wiary i dzielenia się nim w swoim środowisku.

Każdego roku Komisja Konkursowa stara się, by tematyka kolejnych edycji nawiązywała do bieżącego nauczania Kościoła. Programowi duszpasterskiemu w Polsce w roku 2022/2023 towarzyszą słowa:
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”, w związku z powyższym zakres tematyczny obecnej edycji Konkursu obejmuje Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem – Edycja Świętego Pawła, 2011.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym online (8 – 9 marca 2023 r.), diecezjalnym (20 kwietnia 2023 r.) oraz ogólnopolskim (5 – 6 czerwca 2023 r.) w Niepokalanowie.

Rejestracja szkół odbywa się przy użyciu formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.okwb.pl i trwa od 5 września 2022 r. do 24 lutego 2023 r. Za organizację Konkursu na terenie archidiecezji odpowiada koordynator diecezjalny- Natalia Dąbrowska.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, upominki rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Należy podkreślić, iż największą wygraną jest spotkanie z Żywym Słowem i ludźmi, którzy uczynili je swoim życiowym drogowskazem.

Przez ostatnie 26 lat na nasze zaproszenie odpowiedziało pół miliona uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. To dowodzi, że młodzi ludzie widzą w Biblii Księgę Życia, odnajdują w niej radość, natchnienie i moralne wskazówki.

Patronat honorowy nad Konkursem objął JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

aktualizowano: 2023-01-12 09:36
Wszystkich rekordów:

Polecane:

900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona - portal wydarzenia

W związku z nadchodzącym w 2024 roku jubileuszem 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu powstała specjalna strona internetowa: www.swietyotton.pl. W jej zasobach znajduje się między innymi historyczny opis tego wydarzenia oraz materiały dotyczące działalności św. Ottona i chrystianizacji Pomorza przygotowane przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

»

Dni Młodych w Wolinie 8-10 czerwca 2023

Pod adresem www.zapisy.ichtis.info trwa elektroniczna rejestracja grup uczestników na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w Wolinie w dniach 8-10 czerwca br. Serdecznie zapraszamy wszystkie dekanaty i parafie do organizacji grup uczestników tak, aby jak najwięcej wspólnot i młodzieży mogło być reprezentowanych w czasie tegorocznego spotkania. W spotkaniu weźmie udział także grupa młodzieży z Archidiecezji Bamberg.

»

Diecezjalne odnowienie przyrzeczeń wspólnoty Legionu Maryi

W tym roku członkowie Legionu Maryi z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zgromadzili się w sobotę, 29 kwietnia 2023r., w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie na corocznym uroczystym odnowieniu przyrzeczeń. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński Henryk Wejman.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności