1 27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 05 marca 2024 r. imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii Wtorek III tygodnia Wielkiego Postu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Olimpiady i konkursy

Olimpiady i konkursy 11 stycznia 2023 13:07 wyświetleń: 911 Krzysztof Grabczak

27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z wielką radością przystępuje do organizacji 27 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem inicjatywy jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Naszą stałą troską jest, by zmagania konkursowe nie ograniczały się jedynie do zdobycia wiedzy i atrakcyjnych nagród, ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez spotkanie ze Słowem, które jest „żywe i skuteczne” (por. Hebr. 4,12).To też dobra sposobność dla młodzieży do dawania świadectwa wiary i dzielenia się nim w swoim środowisku.

Każdego roku Komisja Konkursowa stara się, by tematyka kolejnych edycji nawiązywała do bieżącego nauczania Kościoła. Programowi duszpasterskiemu w Polsce w roku 2022/2023 towarzyszą słowa:
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”, w związku z powyższym zakres tematyczny obecnej edycji Konkursu obejmuje Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem – Edycja Świętego Pawła, 2011.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym online (8 – 9 marca 2023 r.), diecezjalnym (20 kwietnia 2023 r.) oraz ogólnopolskim (5 – 6 czerwca 2023 r.) w Niepokalanowie.

Rejestracja szkół odbywa się przy użyciu formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.okwb.pl i trwa od 5 września 2022 r. do 24 lutego 2023 r. Za organizację Konkursu na terenie archidiecezji odpowiada koordynator diecezjalny- Natalia Dąbrowska.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, upominki rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Należy podkreślić, iż największą wygraną jest spotkanie z Żywym Słowem i ludźmi, którzy uczynili je swoim życiowym drogowskazem.

Przez ostatnie 26 lat na nasze zaproszenie odpowiedziało pół miliona uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. To dowodzi, że młodzi ludzie widzą w Biblii Księgę Życia, odnajdują w niej radość, natchnienie i moralne wskazówki.

Patronat honorowy nad Konkursem objął JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

aktualizowano: 2023-01-12 09:36
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Misterium Męki Pańskiej - Police-Jasienica

Jak co roku  Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Bractwo Śpiewacze Stanowe, zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja odbędzie się w ruinach klasztoru augustiańskiego, w sobotę przed Niedzielą Palmowa, 23 marca 2024 r., o godzinie 19:00.

»

Słowo biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Rozpoczynając tę posługę kieruję swoje zaproszenie do wszystkich stanowiących tę wspólnotę metropolitalnego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego: do prezbiterium, osób życia konsekrowanego, katechetów i moderatorów grup życia apostolskiego, świeckich, a także tych, którzy są wobec Kościoła zdystansowani albo mogli być przez jego ludzi zgorszeni, doświadczyć bólu i cierpienia.

»

Wyrazy współczucia i solidarności po wypadku na Placu Rodła w Szczecinie

Wyrazy współczucia i solidarności po wypadku na Placu Rodła w Szczecinie wyraził biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidecezji.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności