1 27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 31 marca 2023 r. imieniny: Balbiny, Kamila, KorneliiPiątek V tygodnia Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Olimpiady i konkursy

Olimpiady i konkursy 11 stycznia 13:07 wyświetleń: 294 Krzysztof Grabczak

27 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z wielką radością przystępuje do organizacji 27 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem inicjatywy jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Naszą stałą troską jest, by zmagania konkursowe nie ograniczały się jedynie do zdobycia wiedzy i atrakcyjnych nagród, ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez spotkanie ze Słowem, które jest „żywe i skuteczne” (por. Hebr. 4,12).To też dobra sposobność dla młodzieży do dawania świadectwa wiary i dzielenia się nim w swoim środowisku.

Każdego roku Komisja Konkursowa stara się, by tematyka kolejnych edycji nawiązywała do bieżącego nauczania Kościoła. Programowi duszpasterskiemu w Polsce w roku 2022/2023 towarzyszą słowa:
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”, w związku z powyższym zakres tematyczny obecnej edycji Konkursu obejmuje Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem – Edycja Świętego Pawła, 2011.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym online (8 – 9 marca 2023 r.), diecezjalnym (20 kwietnia 2023 r.) oraz ogólnopolskim (5 – 6 czerwca 2023 r.) w Niepokalanowie.

Rejestracja szkół odbywa się przy użyciu formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.okwb.pl i trwa od 5 września 2022 r. do 24 lutego 2023 r. Za organizację Konkursu na terenie archidiecezji odpowiada koordynator diecezjalny- Natalia Dąbrowska.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, upominki rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Należy podkreślić, iż największą wygraną jest spotkanie z Żywym Słowem i ludźmi, którzy uczynili je swoim życiowym drogowskazem.

Przez ostatnie 26 lat na nasze zaproszenie odpowiedziało pół miliona uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. To dowodzi, że młodzi ludzie widzą w Biblii Księgę Życia, odnajdują w niej radość, natchnienie i moralne wskazówki.

Patronat honorowy nad Konkursem objął JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

aktualizowano: 2023-01-12 09:36
Wszystkich rekordów:

Polecane:

40. rocznica powstania Karmelu w Szczecinie

Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.

/fot. Krzysztof Adamski/

 

»

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności