1
Jak się modlić śpiewem? Jak śpiewać, żeby innym nie przeszkadzać, ale ich przyciągnać do Pana Boga? Jak najlepiej służyć, a nie błyszczeć samym sobą?Takie pytania od sześciu lat nurtują organizatorów i uczestników Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego prowadzonej przez Centrum Formacji Świeckich.
W ramach kursu można zaczerpnąć wiedzę warsztatową z dzieniny spiewu i muzyki np. o prawidłowej emisji głosu, oraz pogłębić swoją formację liturgiczną i teologiczną dotyczącą Eucharystii i nabożeństw liturgicznych.
Zajęcia prowadzą szczecińscy muzycy, którzy od lat czynnie angażują się w życie muzyczne i kulturalne Kościoła.
Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to projekt skierowany do wszystkich, który pragną w sposób dojrzały, twórczy i piękny przeżywać sprawowaną w Kościele liturgię.
Jest to propozycja formacji zwłaszcza dla osób zaangażowanych w muzyczne posługiwanie podczas liturgii:
• animatorów muzycznych wspólnot
• członków scholi i chórów
• katechetów
• studentów
• młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
• pracujących głosem w sposób zaangażowany w śpiewie
• wszystkich, którym bliska jest śpiewana forma przeżywania liturgii
Zobacz program i informacje o zapisach.
W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji.
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz