Jak się modlić śpiewem? Jak śpiewać, żeby innym nie przeszkadzać, ale ich przyciągnać do Pana Boga? Jak najlepiej służyć, a nie błyszczeć samym sobą?Takie pytania od sześciu lat nurtują organizatorów i uczestników Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego prowadzonej przez Centrum Formacji Świeckich.
W ramach kursu można zaczerpnąć wiedzę warsztatową z dzieniny spiewu i muzyki np. o prawidłowej emisji głosu, oraz pogłębić swoją formację liturgiczną i teologiczną dotyczącą Eucharystii i nabożeństw liturgicznych.
Zajęcia prowadzą szczecińscy muzycy, którzy od lat czynnie angażują się w życie muzyczne i kulturalne Kościoła.
Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to projekt skierowany do wszystkich, który pragną w sposób dojrzały, twórczy i piękny przeżywać sprawowaną w Kościele liturgię.
Jest to propozycja formacji zwłaszcza dla osób zaangażowanych w muzyczne posługiwanie podczas liturgii:
• animatorów muzycznych wspólnot
• członków scholi i chórów
• katechetów
• studentów
• młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
• pracujących głosem w sposób zaangażowany w śpiewie
• wszystkich, którym bliska jest śpiewana forma przeżywania liturgii
Zobacz program i informacje o zapisach.
Z okazji 20. rocznicy odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, w Szczecinie na Jasnych Błoniach przy figurze Jana Pawła II miało miejsce czuwanie modlitewne, które rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończyło o godz. 21.37.
»Ojciec Święty Franciszek ustanowił 5 kapłanów pracujących w naszej Archidiecezji Misjonarzami Miłosiedzia, udzielając im władzy rozgrzeszania z grzechów zastrzezonych Stolicy Apostolskiej. Arcybiskup Wiesław Śmigiel uroczyście wręczył papieskie dekrety podczas modlitwy Anioł Pański, w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
Zdjęcia: Adam Szewczyk
»W środę, 2 kwietnia br. przypada 20. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II – papieża.
»