1
Jak się modlić śpiewem? Jak śpiewać, żeby innym nie przeszkadzać, ale ich przyciągnać do Pana Boga? Jak najlepiej służyć, a nie błyszczeć samym sobą?Takie pytania od sześciu lat nurtują organizatorów i uczestników Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego prowadzonej przez Centrum Formacji Świeckich.
W ramach kursu można zaczerpnąć wiedzę warsztatową z dzieniny spiewu i muzyki np. o prawidłowej emisji głosu, oraz pogłębić swoją formację liturgiczną i teologiczną dotyczącą Eucharystii i nabożeństw liturgicznych.
Zajęcia prowadzą szczecińscy muzycy, którzy od lat czynnie angażują się w życie muzyczne i kulturalne Kościoła.
Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to projekt skierowany do wszystkich, który pragną w sposób dojrzały, twórczy i piękny przeżywać sprawowaną w Kościele liturgię.
Jest to propozycja formacji zwłaszcza dla osób zaangażowanych w muzyczne posługiwanie podczas liturgii:
• animatorów muzycznych wspólnot
• członków scholi i chórów
• katechetów
• studentów
• młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
• pracujących głosem w sposób zaangażowany w śpiewie
• wszystkich, którym bliska jest śpiewana forma przeżywania liturgii
Zobacz program i informacje o zapisach.
Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Wiesława Śmigla, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2024.
»Informujemy, że Arcybiskup Wiesław Śmigiel, udzielił wiernym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty w piątek w Oktawie Narodzenia Pańskiego, tj. 27 grudnia 2024 r.
»Zgodnie z wieloletnią tradycją, komendantka Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP, hm. Dagmara Korbel-Gołąb, przekazała na ręce Arcybiskupa Metropolity Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju "Kochaj czynem" nawiązuje również do codziennych, czasem małych i z pozoru nieznacznych sytuacji, w których możemy otworzyć się na drugiego człowieka.
»