Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA 13 lipca 2010 07:32 wyświetleń: 6751 x.S.Z.

Ruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

W poniedziałek, 12 lipca 2010 r., już po raz 19 wyruszyła Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Rowerowi pątnicy w ciągu 8 dni pokonają 608 km aby 19 lipca przybyć przed obraz "Czarnej Madonny".
W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło aż 262 rowerzystów co sprawia, że jest ro jedna z największych pielgrzymek rowerowych w Polsce. Z roku na rok ilość pielgrzymów systematycznie wzrasta. Pątnicy jadą w 18 grupach po ok. 15 osób. Dziennie przejadą ok. 90 kilometrów, po drodze odwiedzą maryjne sanktuaria, a główną intencją ich wędrówki jest Nowenna o Świętość Rodzin, co w ubiegłym roku zaproponował Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dziega, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma 11 lat, a najstarszy 77 lat.
Jeszcze przed poranną Mszą Świetą, o godz. 6 rano, pielgrzymi modlili się przed pomnikiem Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Potem, po Eucharystii sprawowanej w szczecińskij katedrze w intencji pielgrzymów przez Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, nastąpiło poświęcenie rowerów i wyjazd na szlak.
Wielu pielgrzymów przybyło do Szczecina z całej Polski. Jest wśród nich kobieta-żołnierz, Wioletta Śliwka z Gdańska, która już po raz siódmy rowerem jedzie na Jasną Górę. W ubiegłym roku wróciła z misji w Afganistanie. Tradycją jest, że w szczecińskiej pielgrzymce rowerowej biorą udział również przedstawiciele nawet tak odległych miejscowości jak Zabrze czy Gliwice.
Zobacz relacje z trasy na stronie pielgrzymki.
aktualizowano: 2011-03-12 12:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2022

W Wielki Piątek wieczorem Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. 

Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Czwartek 2022

Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczeciniej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Podczas liturgii Ksiądz Arcybiskup umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa Pana umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.
Zdjęcia: Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności