Piątek, 28 stycznia 2022 r. imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława Piątek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Tomasza z Akwinu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA

KULTURA 13 lipca 2010 07:32 wyświetleń: 6642 x.S.Z.

Ruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

W poniedziałek, 12 lipca 2010 r., już po raz 19 wyruszyła Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Rowerowi pątnicy w ciągu 8 dni pokonają 608 km aby 19 lipca przybyć przed obraz "Czarnej Madonny".
W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło aż 262 rowerzystów co sprawia, że jest ro jedna z największych pielgrzymek rowerowych w Polsce. Z roku na rok ilość pielgrzymów systematycznie wzrasta. Pątnicy jadą w 18 grupach po ok. 15 osób. Dziennie przejadą ok. 90 kilometrów, po drodze odwiedzą maryjne sanktuaria, a główną intencją ich wędrówki jest Nowenna o Świętość Rodzin, co w ubiegłym roku zaproponował Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dziega, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma 11 lat, a najstarszy 77 lat.
Jeszcze przed poranną Mszą Świetą, o godz. 6 rano, pielgrzymi modlili się przed pomnikiem Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Potem, po Eucharystii sprawowanej w szczecińskij katedrze w intencji pielgrzymów przez Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, nastąpiło poświęcenie rowerów i wyjazd na szlak.
Wielu pielgrzymów przybyło do Szczecina z całej Polski. Jest wśród nich kobieta-żołnierz, Wioletta Śliwka z Gdańska, która już po raz siódmy rowerem jedzie na Jasną Górę. W ubiegłym roku wróciła z misji w Afganistanie. Tradycją jest, że w szczecińskiej pielgrzymce rowerowej biorą udział również przedstawiciele nawet tak odległych miejscowości jak Zabrze czy Gliwice.
Zobacz relacje z trasy na stronie pielgrzymki.
aktualizowano: 2011-03-12 12:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022

We wtorek, 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).

»

Spotkanie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów

Dnia 29.01.2022 r. w gmachu WT US odbędzie się spotkanie Forum diecezjalnego etapu Synodu pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi i Ks. Bp. Henryka Wejmana, w którym uczestniczyć będą członkowie: Prezydium Synodu, Kolegium Synodu, Dekanalni Koordynatorzy Synodu oraz przedstawiciele wspólnot, które włączyły się w prace synodalne. 

»

Vademecum Synodu Biskupów

Zainteresowanych diecezjalnym etapem Synodu Biskupów zachęcamy do zapoznania się z Vademecum Synodu o synodalności, który stanowi podstawę prac zespołów synodalnych, powołanych w dekanatach i wspólnotach, które włączyły się w prace synodalne. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności