1 Ruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 09 sierpnia 2022 r. imieniny: Klary, Romana, Rozyny Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA

KULTURA 13 lipca 2010 07:32 wyświetleń: 6831 x.S.Z.

Ruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

W poniedziałek, 12 lipca 2010 r., już po raz 19 wyruszyła Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Rowerowi pątnicy w ciągu 8 dni pokonają 608 km aby 19 lipca przybyć przed obraz "Czarnej Madonny".
W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyło aż 262 rowerzystów co sprawia, że jest ro jedna z największych pielgrzymek rowerowych w Polsce. Z roku na rok ilość pielgrzymów systematycznie wzrasta. Pątnicy jadą w 18 grupach po ok. 15 osób. Dziennie przejadą ok. 90 kilometrów, po drodze odwiedzą maryjne sanktuaria, a główną intencją ich wędrówki jest Nowenna o Świętość Rodzin, co w ubiegłym roku zaproponował Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dziega, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma 11 lat, a najstarszy 77 lat.
Jeszcze przed poranną Mszą Świetą, o godz. 6 rano, pielgrzymi modlili się przed pomnikiem Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Potem, po Eucharystii sprawowanej w szczecińskij katedrze w intencji pielgrzymów przez Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, nastąpiło poświęcenie rowerów i wyjazd na szlak.
Wielu pielgrzymów przybyło do Szczecina z całej Polski. Jest wśród nich kobieta-żołnierz, Wioletta Śliwka z Gdańska, która już po raz siódmy rowerem jedzie na Jasną Górę. W ubiegłym roku wróciła z misji w Afganistanie. Tradycją jest, że w szczecińskiej pielgrzymce rowerowej biorą udział również przedstawiciele nawet tak odległych miejscowości jak Zabrze czy Gliwice.
Zobacz relacje z trasy na stronie pielgrzymki.
aktualizowano: 2011-03-12 12:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

»

Dziękczynienie za Jubileusz Diecezji

Wspominając Liturgię z okazji Jubileuszu 50. lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Głównej Uroczystości obchodów tego Jubileuszu we wtorek, 28 czerwca br., w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

»

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności