1 CICHA NOC – koncert kolęd na chór i smyczki | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

KULTURA

KULTURA 24 stycznia 2012 23:37 wyświetleń: 9375 ks. S. Z.

CICHA NOC – koncert kolęd na chór i smyczki

Chór i Orkiestra Opery na Zamku zaprasza na koncert odbędzie się w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Wojciecha w Szczecinie w niedzielę, 28 stycznia 2012 r.

Cicha noc – koncert kolęd polskich na chór i kameralną orkiestrę smyczkową napisany w 2006 r. jest potraktowanym całościowo zbiorem kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd, opracowanych przez współcześnie warszawskiego kompozytora – Macieja Małeckiego w oryginalny, aczkolwiek nieawangardowy a mieszczący się w tzw. konwencji klasycznej sposób. Towarzysząca zespołowi wokalnemu orkiestra smyczkowa nadaje szczególny i wyjątkowy klimat całości dzieła, sprawiając, że każda z kolęd posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Zbiór urozmaicają również trzy pastorałki autorstwa Macieja Małeckiego.

 

Program koncertu Cicha Noc (28.01):
Anioł pasterzom mówił
Gdy się Chrystus rodzi
Wśród nocnej ciszy
Lulajże Jezuniu
Niemowlątko na słomie (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska
W żłobie leży
Mizerna cicha
Jezus malusieńki
Hej, w dzień Narodzenia (orkiestra smyczkowa)
Cicha noc
Gdy śliczna panna
Przybieżeli do Betlejem
Prowadź gwiazdeczko (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska
Mędrcy świata
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Dziś z żywota Pańskiego – muz. Maciej Małecki, sł. Stanisław Herakliusz Lubomirski
Bóg się rodzi



Maciej Małecki (ur. 1940) – kompozytor, pianista; studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie oraz w Eastman School of Music w Rochester, USA. Przez szereg lat grał w duecie fortepianowym z Jerzym Derflem. W 1967 r. związał się ze Studenckim Teatrem Satyryków. W latach siedemdziesiątych komponował przede wszystkim muzykę dla teatru, radia, telewizji i filmu, by z początkiem następnej dekady przenieść punkt ciężkości na muzykę koncertową. Wykładał w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1991–1993 pełnił funkcję wiceprezesa, a w latach 1993–1999 prezesa Związku Kompozytorów Polskich. Jest kompozytorem wszechstronnym – tworzy różne rodzaje muzyki (instrumentalna, orkiestrowa, kameralna, rozrywkowa) dla różnych wykonawców (orkiestry, kwintety, soliści, chóry i in.). Jako kompozytor współpracuje też z Teatrem Narodowym w Warszawie. Piosenki z jego muzyką usłyszeć można w wykonaniu takich artystów, jak np. Affabre Concinui, Ewa Dałkowska, Kinga Ilgner, Wojciech Młynarski, Jerzy Połomski, Łucja Prus, Joanna Rawik, Danuta Rinn, Zbigniew Wodecki.

Więcej informacji o koncertach oraz możliwość zamówienia biletów www.opera.szczecin.pl.

aktualizowano: 2012-02-02 10:55
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł Marsz dla Życia pod hasłem: "Życie nie zna granic". Uczestnicy nieśli przepisany na płótno dokument papieski, adhortację Jana Pawła II "Ecclesia in Europa". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu administrator apostolski, Biskup Zbigniew Zieliński odprawiona Msza święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Małgorzata Machowska-Szewczyk

 

»

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego na Wielkanoc 2024

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024.

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2024

W wielkopiątkowy wieczór Biskup Zbigniew Zieliński przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego, poprzedzona odśpiewaniem Pasji wg św. Jana Ewangelisty. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

 

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności