1 IV Forum Pastoralne - Zaproszenie. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 01 grudnia 2023 r. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Piątek tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Archidiecezjalne forum pastoralne

Archidiecezjalne forum pastoralne 9 października 14:20 wyświetleń: 71

IV Forum Pastoralne - Zaproszenie.

14 października br. odbędzie się kolejne Archidiecezjalne Forum Pastoralne. Tym razem jesteśmy zaproszeni do Sanktuarium pw. MB Fatimskiej (Szczecin, os. Słoneczne). 

IV Forum Pastoralne w Sanktuarium MB Fatimskiej w Szczecinie na os. Słonecznym pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi w sobotę 14 października br. Zaproszone jest Kolegium tworzące Forum, uczestnicy z grup, wspólnot Archidiecezji. Szczególne zaproszenie jest skierowane do duszpasterzy młodzieży, katechetów i samych uczestników katechezy. W przypadające w tym dniu Święto Edukacji Narodowej chcemy razem z młodzieżą poprzez wspólną modlitwę i dyskusje pochylić się nad duszpasterstwem młodzieży w kontekście przygotowań Archidiecezji do obchodów Jubileuszu Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. Razem z duszpasterzami, katechetami, młodzieżą odmówimy pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Nowennę Odnowy Wiary, która nas przygotowuje duchowo do obchodów tego wydarzenia każdego 14 dnia miesiąca. 

Tematem spotkania będzie: " Duszpasterstwo młodzieży, katecheza, Jubileuszowy Rok Ottonowy".

Plan spotkania:

godz. 10.00 Sesja I (wystąpienia prelegentów, dyskusja)

godz. 11.30 modlitwa różańcowa w Sanktuarium

godz. 12.00 Uroczysta Msza Św.  w Sanktuarium pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa z modlitwą Nowenny Odnowy Wiary

godz. 13.00 posiłek

godz.  14.00 Sesja II (wystąpienia prelegentów, dyskusja, podsumowanie)

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w intencji młodzieży naszej Archidiecezji i oświaty z racji przypadającego Dnia Edukacji Narodowej.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY I TWÓRCZEJ DEBATY.

aktualizowano: 2023-10-10 15:28
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności