1 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 03 grudnia 2023 r. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery I Niedziela adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Ksawerego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Ekumenizm

Ekumenizm 16 stycznia 2021 13:47 wyświetleń: 2294 S.Z.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

Z racji na stan epidemii szczególnie zachęcamy wszystkie parafie do modlitwy w lokalnych wspólnotach w intencji jedności chrześcijan.

Wspólna modlitwa przedstawicieli kościołów chrześcijańskich odbędzie się w Szczecinie tylko w jednym miejscu (w przeciwieństwie do wcześniejszego zwyczaju modlitwy w każdy dzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan), w niedzielę, 24 stycznia 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła i będzie przebiegać według następującego programu:
- godz. 18.00 - Msza Święta,
- godz. 19.00 - Liturgia Słowa.

Liturgia będzie transmitowana on-line przez stronę katedralną: http://katedra.szczecin.pl/

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy o jedność.

aktualizowano: 2021-03-26 22:51
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności