1
Corocznie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przypadający w okresie 18-25 stycznia, w tym roku jest przeżywany pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony?” (1 Kor 1,1–17). Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:
1) Sobota, 18 stycznia, godz. 18.00 - Karmel Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26 B
2) Niedziela, 19 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1
3) Poniedziałek, 20 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła 4/5
4) Wtorek, 21 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8
5) Środa, 22 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Chrześcijan Baptystów, ul Stoisława 4
6) Czwartek, 23 stycznia, godz. 18.30 - Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a
7) Piątek, 24 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Zielonoświątkowy, ul Wawrzyniaka 7
8) Sobota, 25 stycznia, godz. 19.00 - Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba, ul. św. Jakuba 1. Uroczysta Liturgia Słowa stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych wiernych parafii rzymskokatolickich, a także duchownych i świeckich z bratnich Kościołów chrześcijańskich.
Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.
/fot. Krzysztof Adamski/
»
Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.
»Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.
»