Uprzejmie informujemy , że w dniach od 7 do 9 października br. w Szczecinie odbędzie się II Ekumeniczne Święto Biblii pod hasłem „Nie samym chlebem żyje człowiek” (Mt 4,4). Program tego spotkania wpisuje się w obchody XI Dnia Papieskiego.
II Ekumeniczne Święto Biblii „Nie samym chlebem żyje człowiek” (Mt 4,4)
PIĄTEK - 7 października 2011 r.
godz. 14.30-17.30 – Czytanie Ewangelii św. Jana - Deptak Bogusława
godz. 19.00 – Koncert MateO i Natalii Niemen – Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a
SOBOTA - 8 października 2011 r.
godz. 11.00 – Sympozjum „Biblia w różnych tradycjach” - Kościół Zielonoświątkowy, ul. Wawrzyniaka 7
godz. 19.00 – Nabożeństwo Młodych - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8
NIEDZIELA - 9 października 2011 r.
godz. 19.00 – Nabożeństwo Słowa Bożego - Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Appostoła.
ORGANIZATORZY
Kościół Chrześcijan Baptystów
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór „Betel”
Kościół Polsko-Katolicki
Kościół Prawosławny
Kościół Rzymskokatolicki
Kościół Zielonoświątkowy „Betania”
Kościół Zielonoświątkowy „Betezda”
3 marca 2025 r. o godzinie 11.00, rozpoczął się etap diecezjalny XXXV. Olimpiady Teologii Katolickiej pt. „Świętowanie i odpusty w Kościele katolickim”. Celem tegorocznej Olimpiady, którym głównym koordynatorem została diecezja Sandomierska, jest pogłębienie wiedzy teologicznej poprzez zrozumienie roli świąt i odpustów w życiu Kościoła. Uczniowie po konkursowych zmaganiach odwiedzili Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
»
»
Ojciec Święty Franciszek Bullą Spes non confundit ogłosił dzień 29 grudnia 2024 r. dniem rozpoczęcia we wszystkich katedrach i konkatedrach Roku Jubileuszowego. Aby jeszcze bardziej umożliwić stawanie się skutecznym znakiem działania Boga, zachęca się, by Rok ten był czasem kontemplacji tajemnicy chrześcijańskiej nadziei, o której św. Paweł pisze, że „nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,1-2.5).
»