1
Między innymi na to pytanie próbowano znaleźć odpowiedź podczas wielkopostnego spotkania nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej
Fotoreportaż z wydarzenia TUTAJ
Szafarze archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej swój wielkopostny dzień skupienia także i tym razem przeżywali w Domu św. Józefa na szczecińskim Golęcinie. Tematyka podjęta przez ks. Pawła Gulickiego, diecezjalnego opiekuna wspólnoty nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w sposób oczywisty nawiązywała do istoty Wielkiego Postu oraz przeżywania go z pożytkiem dla siebie jak i otaczającej każdego wspólnoty. Ważne odniesienie stanowiły wskazówki zawarte w instrukcji „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie ewangelizacyjnej misji Kościoła” ogłoszonej przez Kongregację ds. Duchowieństwa w 2020 r., będące propozycją lepszego wykorzystania istniejącego ustawodawstwa w tym zakresie tak, aby zwiększyć współodpowiedzialność wiernych oraz wspierać duszpasterstwo bliskości i współpracy między parafiami. W Kościele jest bowiem miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą w nim znaleźć miejsce dla siebie, aby jak najlepiej pełnić swe powołanie – i kapłani, i wierni.
W instrukcji znaleźć można nie tylko rozważania nt. nawrócenia duszpasterskiego, poczucia misyjnego i wartości parafii w dzisiejszych okolicznościach, ale i propozycje konkretnych zadań wspólnot parafialnych, ich role i sposoby stosowania w nich norm, które ich dotyczą. Diecezjalne spotkanie świeckich pomocników Komunii św. jest okazją do spokojnego przeżywania duchowych refleksji, szansą skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. To również czas modlitwy, zasłuchania w słowo Boże oraz wspólnie przeżywanej Eucharystii.
fot. Adam Szewczyk
Specjalny kalendarz adwentowy w wersji papierowej i internetowej pomoże lepiej przeżyć czas przed Bożym Narodzeniem.
»W czwartek 21. listopada 2024 r. w Warszawie w Pałacu Prezydenckim, w imieniu Fundacji Małych Stópek prezes fundacji ks. Tomasz Kancelarczyk, wiceprezes Paulina Rylska i rzecznik prasowy Anna Piotrowska odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nagrodę „Dla Dobra Wspólnego”. Wyróżnienie to honoruje osoby, inicjatywy oraz instytucje pozarządowe, które budują wspólnotę obywatelską i działają na rzecz dobra wspólnego.
»