1 2023.10.24. – Pożegnanie Bogusława Borowskiego | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej

Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej 28 października 17:52 wyświetleń: 47

2023.10.24. – Pożegnanie Bogusława Borowskiego

19 października 2023 r. odszedł do Pana Bogusław Borowski, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej. Jezusa Eucharystycznego w parafii Przemienienia Pańskiego niósł chorym i potrzebującym od 2012 r. Śp. Bogusława pożegnaliśmy we wtorek, 24 października.

Eucharystii pogrzebowej przewodniczył proboszcz parafii w Załomiu ks. Dariusz Kiljan. Wśród koncelebrujących ją kapłanów obecni byli były i obecny diecezjalny opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. – ks. Wojciech Zimny oraz ks. Paweł Gulicki.

Poza szafarską posługą śp. Bogusław był wraz z żona Dorotą zaangażowany w duchowość Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. W tej wspólnocie rozwinął swe liturgiczne skrzydła. W szafarskiej codzienności doskonalił swą misję w parafialnej wspólnocie pomocników Eucharystii, z którą był związany do końca. Arkadiusz Bieleninik, Hubert Kowalewski oraz Wiesław Siutkowski wraz ze śp. Bogusławem stanowili świetnie zorganizowany zespół tej szczególnej, duchowo intymnej posługi, trwając w ciągłej gotowości, by pragnący eucharystycznego zjednoczenia z Bogiem, nie zostali pozbawieni tej łaski, nad czym subtelnie czuwał i czyni to wciąż proboszcz wspólnoty w Załomiu, ks. Dariusz Kiljan.

Dziś śp. Bogusław nieść Jezusa potrzebującym nie musi. Patrzy w oczy Tego, którego ukochał i wielbił. Wierzymy w to. Wdzięczni za budujący przykład Jego życia duchowego oraz dobra, którym tak spontanicznie się dzielił ufamy, że i nam przyjdzie się spotkać z nim w niebie.

 

fot. Adam Szewczyk

aktualizowano: 2023-10-28 17:53
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności