1 2023.10.24. – Pożegnanie Bogusława Borowskiego | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej

Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej 28 października 2023 17:52 wyświetleń: 194

2023.10.24. – Pożegnanie Bogusława Borowskiego

19 października 2023 r. odszedł do Pana Bogusław Borowski, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej. Jezusa Eucharystycznego w parafii Przemienienia Pańskiego niósł chorym i potrzebującym od 2012 r. Śp. Bogusława pożegnaliśmy we wtorek, 24 października.

Eucharystii pogrzebowej przewodniczył proboszcz parafii w Załomiu ks. Dariusz Kiljan. Wśród koncelebrujących ją kapłanów obecni byli były i obecny diecezjalny opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. – ks. Wojciech Zimny oraz ks. Paweł Gulicki.

Poza szafarską posługą śp. Bogusław był wraz z żona Dorotą zaangażowany w duchowość Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. W tej wspólnocie rozwinął swe liturgiczne skrzydła. W szafarskiej codzienności doskonalił swą misję w parafialnej wspólnocie pomocników Eucharystii, z którą był związany do końca. Arkadiusz Bieleninik, Hubert Kowalewski oraz Wiesław Siutkowski wraz ze śp. Bogusławem stanowili świetnie zorganizowany zespół tej szczególnej, duchowo intymnej posługi, trwając w ciągłej gotowości, by pragnący eucharystycznego zjednoczenia z Bogiem, nie zostali pozbawieni tej łaski, nad czym subtelnie czuwał i czyni to wciąż proboszcz wspólnoty w Załomiu, ks. Dariusz Kiljan.

Dziś śp. Bogusław nieść Jezusa potrzebującym nie musi. Patrzy w oczy Tego, którego ukochał i wielbił. Wierzymy w to. Wdzięczni za budujący przykład Jego życia duchowego oraz dobra, którym tak spontanicznie się dzielił ufamy, że i nam przyjdzie się spotkać z nim w niebie.

 

fot. Adam Szewczyk

aktualizowano: 2023-10-28 17:53
Wszystkich rekordów:

Polecane:

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024

Od 30 maja do 1 czerwca br. po raz drugi w Wolinie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: " Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności