1 Wielkopostne rekolekcje w sieci | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji Piątek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 6 marca 2014 12:24 wyświetleń: 23184

Wielkopostne rekolekcje w sieci

Coraz cześciej pojawiaja się w internecie rozważania rekolekcji wielkopostnych. Za pomocą filmów, zdjęć, grafik i animacji przygotowywane są internetowe katechezy. Najczęściej adresowane są do młodzieży i do tych wszystkich, którym trudno pogodzić wymogi obowiazków pracowniczych z rekolekcyjnym rytmen parafii. Rekolekcje internetowe cechuje multimedialny charakter i ciekawa forma. Przedstawiamy najbardziej znane i sprawodzone źródła.

Najciekawsze wielkopostne rekolekcje internetowe (wg. KAI):

"Ja jestem, nie bój się żyć" - rozważania internetowo-radiowe przygotowane są przez Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni. Obok nagrań dostępnych w niektórych rozgłośniach radiowych i na stronie www.icfd.pl organizatorzy proponują podjęcie osobistej medytacji.

"Oto człowiek" - rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Pretekstem do rozważań wielkopostnych jest wędrówka po ogrodach, placach i ulicach Jerozolimy. Do udziału w rekolekcjach portalu Stacja7.pl zgłosiło się już 21 tys. internautów.

"Powrót do ciemnych nocy Nikodema" - rozważania wielkopostne ks. Michała Olszewskiego SCJ, oparte na ewangelicznej historii spotkania Nikodema z Jezusem. Dostęp do katechez przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl.

"Twoje Miłosierdzie" - cykl rozważań franciszkańskich o Bożym Miłosierdziu prowadzony przez zakonników pracujących na Litwie. Zamieszczane w internecie filmy poprowadzą uczestników przez życie św. s. Faustyny i ks. Michał Sopoćki. Rekolekcje dostępne są na platformie Franciszkanie.TV.

"Wielki Post z Ojcami Pustyni" - rekolekcyjna propozycja tynieckich benedyktynów, podczas której przybliżone zostanie nauczanie ojców pustyni na temat pokuty, postu i jałmużny. Materiały dostępne są na stronie benedyktyńskiego centrum duchowości ps-po.pl.

 

 

aktualizowano: 2014-04-15 22:01
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

»

Dziękczynienie za Jubileusz Diecezji

Wspominając Liturgię z okazji Jubileuszu 50. lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Głównej Uroczystości obchodów tego Jubileuszu we wtorek, 28 czerwca br., w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

»

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności