1 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 sierpnia 2022 r. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji Piątek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 24 października 2012 12:49 wyświetleń: 9167 Ks. P. Skiba

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Kapłanów i Katechetów do organizowania grup młodzieży, która weźmie udział w tegorocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę, wpisującej się w obchody Roku Wiary.

Ojciec Święty Benedykt XVI w Liście Apostolskim „Porta Fidei” ogłaszającym Rok Wiary napisał: „Chcemy obchodzić ten Rok Wiary w sposób godny i owocny. Trzeba zintensyfikować refleksje na temat wiary, aby pomóc wszystkim wierzącym w Chrystusa w stawaniu się bardziej świadomymi i ożywić ich przywiązanie do Ewangelii. Pragniemy, aby ten Rok rozbudził w każdym wierzącym aspiracje do wyznawania wiary w jej pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją. Będzie to też dobra okazja, by bardziej celebrować wiarę w liturgii, zwłaszcza Eucharystii” (PF 8-9).

 

Pomocą w ożywianiu więzi z Chrystusem i przynależności do Kościoła jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, która zgodnie z zapowiedzią wyrażoną w ubiegłym roku, a także kalendarium zawartym w zeszycie Duszpasterskim przekazywanym przez Kapłanów w czasie kolędy (s. 34) odbędzie się w dniach 9-10 listopada br. Jednocześnie informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita – przychylając się do sugestii duszpasterzy zgromadzonych w czasie spotkania Koła Prefektów Szkół Ponadgimnazjalnych Szczecin-Śródmieście i Szczecin-Niebuszewo – zdecydował, by poza maturzystami, do udziału w tej Pielgrzymce oficjalnie zapraszać każdego roku również uczniów pozostałych klas szkół ponadgimnazjalnych.Program:

Piątek, 9 listopada 2012 r.
Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu
Godz. 21.45 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
Godz. 22.30-23.45 - Muzyczne uwielbienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.) w Bazylice Jasnogórskiej

Sobota, 10 listopada 2012 r.
Godz. 9.00-11.00 - Spotkanie ewangelizacyjne w Auli o. Augustyna Kordeckiego
Godz. 11.15 - Czuwanie modlitewne przed cudownym obrazem Matki Bożej
Godz. 12.00 - Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej

 

Prosimy Księży i Katechetów o zgłoszenia grup, zaznaczając ilość uczestników, do 6 listopada br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Celem zapewnienia korzystnej organizacji prosimy Księży Duszpasterzy o wzajemną współpracę w ramach dekanatu, w celu przygotowania transportu młodzieży. Księży Proboszczów, a szczególnie Księży Dziekanów, uprzejmie prosimy o pomoc w organizowaniu grup młodzieży, aby pielgrzymka ta – przeżywana w Roku Wiary – stała się pomocą dla każdego wierzącego „w odkrywaniu treści wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej” (PF 9).

aktualizowano: 2012-11-14 22:51
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

»

Dziękczynienie za Jubileusz Diecezji

Wspominając Liturgię z okazji Jubileuszu 50. lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Głównej Uroczystości obchodów tego Jubileuszu we wtorek, 28 czerwca br., w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

»

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności