Czwartek, 01 października 2020 r. imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza Czwartek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 8 października 2011 00:18 wyświetleń: 8310 ks. S. Z.

Nocne czuwanie młodzieży na Stołczynie w szkole JP2

7 października 2011 roku o godz. 21.00 w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie odbyło się pierwsze nocne czuwanie Szkoły Błogosławionego Jana Pawła II - „Bóg jest Miłością i Szczęściem”

 

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim oraz wspólnym śpiewem, który poprowadzili s. Filipa i katecheta Radek. Następnie ks. Krzysztof Pokorski wprowadził wszystkich w tematykę całorocznym czuwań, które będą odbywać się pod pięknym tytułem: „W szkole błogosławionego Jana Pawła II”. Potem wszyscy uczestnicy wysłuchali pięknej i pouczającej konferencji ks. Maciej Babickiego: „Bóg jest Miłością i Szczęściem”. W tym duchu młodzież medytowała poznane treści w medytacji biblijnej. Około północy odbyła się Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Daniel Sacik. W homilii ks. Daniel poruszył postać Błogosławionego Jana Pawła II i pokazał wyjątkowość tego człowieka. Po Mszy wszyscy udali się do auli na kanapkę i kawę, które wzmocniły młodzież na następną część nocnego czuwania.


Ostatnim punktem tego nocnego spotkania młodych była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja na początku była w milczeniu, a następnie prowadzona przez s. Magdalenę i Miriam. W czasie adoracji młodzi ludzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz z rozmowy duchowej. Czuwanie zakończyło się przed godziną 5.00.


Na czuwanie przyjechała młodzież wraz z opiekunami: ks. Krzysztofem Pokorskim ze Szczecina, ks. Danielem Sacikiem z Kamienia Pomorskiego, ks. Maciejem Babickim z Barlinka, ks. Dawidem Szymkowiakiem ze Świnoujścia, ks. Pawłem Wiśniewskim z Gryfic, katechetą Radkiem Nowickim z Dębna oraz indywidualnie z Trzebiatowa, Morynia, Stargardu Szczecińskiego.

 

 

Tekst i zdjęcia: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)

aktualizowano: 2011-10-20 00:20
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Inauguracja roku szkolnego 2020/21 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

1 września br. o godz. 9.00 w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Michał Mikołajczak - prefekt szkoły.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności