1 Nocne czuwanie młodzieży na Stołczynie w szkole JP2 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 8 października 2011 00:18 wyświetleń: 10018 ks. S. Z.

Nocne czuwanie młodzieży na Stołczynie w szkole JP2

7 października 2011 roku o godz. 21.00 w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie odbyło się pierwsze nocne czuwanie Szkoły Błogosławionego Jana Pawła II - „Bóg jest Miłością i Szczęściem”

 

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim oraz wspólnym śpiewem, który poprowadzili s. Filipa i katecheta Radek. Następnie ks. Krzysztof Pokorski wprowadził wszystkich w tematykę całorocznym czuwań, które będą odbywać się pod pięknym tytułem: „W szkole błogosławionego Jana Pawła II”. Potem wszyscy uczestnicy wysłuchali pięknej i pouczającej konferencji ks. Maciej Babickiego: „Bóg jest Miłością i Szczęściem”. W tym duchu młodzież medytowała poznane treści w medytacji biblijnej. Około północy odbyła się Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Daniel Sacik. W homilii ks. Daniel poruszył postać Błogosławionego Jana Pawła II i pokazał wyjątkowość tego człowieka. Po Mszy wszyscy udali się do auli na kanapkę i kawę, które wzmocniły młodzież na następną część nocnego czuwania.


Ostatnim punktem tego nocnego spotkania młodych była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja na początku była w milczeniu, a następnie prowadzona przez s. Magdalenę i Miriam. W czasie adoracji młodzi ludzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz z rozmowy duchowej. Czuwanie zakończyło się przed godziną 5.00.


Na czuwanie przyjechała młodzież wraz z opiekunami: ks. Krzysztofem Pokorskim ze Szczecina, ks. Danielem Sacikiem z Kamienia Pomorskiego, ks. Maciejem Babickim z Barlinka, ks. Dawidem Szymkowiakiem ze Świnoujścia, ks. Pawłem Wiśniewskim z Gryfic, katechetą Radkiem Nowickim z Dębna oraz indywidualnie z Trzebiatowa, Morynia, Stargardu Szczecińskiego.

 

 

Tekst i zdjęcia: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)

aktualizowano: 2011-10-20 00:20
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł Marsz dla Życia pod hasłem: "Życie nie zna granic". Uczestnicy nieśli przepisany na płótno dokument papieski, adhortację Jana Pawła II "Ecclesia in Europa". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu administrator apostolski, Biskup Zbigniew Zieliński odprawiona Msza święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Małgorzata Machowska-Szewczyk

 

»

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego na Wielkanoc 2024

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024.

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2024

W wielkopiątkowy wieczór Biskup Zbigniew Zieliński przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego, poprzedzona odśpiewaniem Pasji wg św. Jana Ewangelisty. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

 

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności