1
Piesza Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i ich Opiekunów odbyła się 11 maja 2019 r., to już po raz XXXI, a druga na trasie kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Szczecin Załom do Sanktuarium Dzieci Fatimskich.
Pielgrzymi zgromadzili się w kościele Przemienienia Pańskiego, by podczas godzinnej adoracji uwielbiać Pana Jezusa, zawierzyć Jemu swoje troski, niepokoje, by zaczęrpnąć siły do dalszej "ziemskiej wędrówki".
Tegoroczną pielgrzymkę Pan Bóg pokierował inaczej. Dzień wcześniej padał ulewny deszcz, droga była nie do przejścia - już na początku zamierzonej trasy pielgrzymkowej było powalone drzewo. Zatem pielgrzymi udali się autobusem podmiejskim na Oś. Kasztanowe z tego miejsca ze śpiewem pieśni maryjnych przeszli do sanktuarium. Przed wejściem oczekiwał kustosz ks Marek Maciążek, witając wyraził zadowlenie z tychże pielgrzymek osób chorych i niepłnosprawnych.
Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.
»W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
»W sobotę 11 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie Forum diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.
»