1 Śp. Irenka Falkowska odeszła na wieczną wartę dnia 29.06.2022 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 03 grudnia 2023 r. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery I Niedziela adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Ksawerego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 5 lipca 2022 15:35 wyświetleń: 477

Śp. Irenka Falkowska odeszła na wieczną wartę dnia 29.06.2022 r.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 7 lipca w czwartek - godzina 13.00 Msza święta w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu.

Niezwykła Osoba - oddana Bogu. Cicha, pokorna, cierpliwa o wielkiej dobroci. Była jedną z pierwszych uczestniczek rekolekcji organizowanych przez Apostolat Chorych. Doświadczona przez wieloletnią chorobę stwardnienie rozsiane nigdy się nie skarżyła. W Jej życiu naznaczonym ciężką chorobą przeważnie emanował spokój. Dawała niezwykłe świadectwo głębokiej wiary, ufności w Bożą Opatrzność oraz umiłowania drugiego człowieka. Ktokolwiek spotkał Ją na swojej drodze, zapamiętał Jej ciepłe spojrzenie, poczucie humoru, życiową mądrość i dobroć.

Obdarowywała nas wielkim bogactwem - swoje cierpienie łączyła z cierpieniem Chrystusa. Jemu powierzała swoje sprawy osobiste i całą wspólnotę Apostolatu Chorych. Ofiarowała nam wiele skarbów duchowych, chociaż uważała, że tak niewiele ma do zaoferowania. Oto refleksje  Jej autorstwa:

KOCHAM CIĘ ŻYCIE

leżę wśród trawy przed domem

patrzę w niebo

kocham cię życie...

w dzieciach chorych, zdrowych,

oczach roziskrzonych radością życia

młodych, pięknych, prostych, skrzydlatych

w tych pochylonych,

i w tych, którym trzeba pomóc

kocham cię życie...

w przygnębionych

w wyciągniętych rękach do pomocy

i tych szukających ratunku

kocham cię życie...

w trawie, kwiatach, drzewach,

w chmurach, w deszczu, w wietrze

i w słońcu

kocham cię życie...

w nocy gwieździstej, księżycowej

w nocy ciemnej, nabrzmiałej nadzieją

kocham cię życie...

i czekam świtu

i wschodu słońca

kocham cię życie...aktualizowano: 2022-07-05 16:19
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności