1 Śp. Irenka Falkowska odeszła na wieczną wartę dnia 29.06.2022 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 5 lipca 2022 15:35 wyświetleń: 642

Śp. Irenka Falkowska odeszła na wieczną wartę dnia 29.06.2022 r.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 7 lipca w czwartek - godzina 13.00 Msza święta w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu.

Niezwykła Osoba - oddana Bogu. Cicha, pokorna, cierpliwa o wielkiej dobroci. Była jedną z pierwszych uczestniczek rekolekcji organizowanych przez Apostolat Chorych. Doświadczona przez wieloletnią chorobę stwardnienie rozsiane nigdy się nie skarżyła. W Jej życiu naznaczonym ciężką chorobą przeważnie emanował spokój. Dawała niezwykłe świadectwo głębokiej wiary, ufności w Bożą Opatrzność oraz umiłowania drugiego człowieka. Ktokolwiek spotkał Ją na swojej drodze, zapamiętał Jej ciepłe spojrzenie, poczucie humoru, życiową mądrość i dobroć.

Obdarowywała nas wielkim bogactwem - swoje cierpienie łączyła z cierpieniem Chrystusa. Jemu powierzała swoje sprawy osobiste i całą wspólnotę Apostolatu Chorych. Ofiarowała nam wiele skarbów duchowych, chociaż uważała, że tak niewiele ma do zaoferowania. Oto refleksje  Jej autorstwa:

KOCHAM CIĘ ŻYCIE

leżę wśród trawy przed domem

patrzę w niebo

kocham cię życie...

w dzieciach chorych, zdrowych,

oczach roziskrzonych radością życia

młodych, pięknych, prostych, skrzydlatych

w tych pochylonych,

i w tych, którym trzeba pomóc

kocham cię życie...

w przygnębionych

w wyciągniętych rękach do pomocy

i tych szukających ratunku

kocham cię życie...

w trawie, kwiatach, drzewach,

w chmurach, w deszczu, w wietrze

i w słońcu

kocham cię życie...

w nocy gwieździstej, księżycowej

w nocy ciemnej, nabrzmiałej nadzieją

kocham cię życie...

i czekam świtu

i wschodu słońca

kocham cię życie...aktualizowano: 2022-07-05 16:19
Wszystkich rekordów:

Polecane:

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024

Od 30 maja do 1 czerwca br. po raz drugi w Wolinie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: " Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności