1 Ks Robert Bałuka - Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 19 października 15:57 wyświetleń: 67

Ks Robert Bałuka - Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych.

Arcybiskup Andrzej Dzięga mianował ks Roberta archidiecezjalnym duszpasterzem osób chorych i niepełnosprawnych. Odpowiedzialność pełni od lipca bieżącego roku.Ta wiadomość ucieszyła wielu chorych i niepełnosprawnych.

 

Ks Robert od wielu lat aktywnie zaangażował się do pomocy chorym i niepełnosprawnych w Apostolacie Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej. Stały kontakt nawiązał w 2014 r. podczas wakacyjnych rekolekcji w Domu Pielgrzyma w Szczecinie na Oś. Słonecznym. W latach 2014-2017 był organizatorem zwiedzania i poznawania historii kościołów w Szczecinie. W 2018 r. zorganizował wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, mając na uwadze, że Siostra Faustyna Kowalska jest patronką tej wspólnoty.

Ks Robert objął posługę duszpasterską w szczególnym czasie. 21 października Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej będzie przeżywać uroczystość z okazji 40-lecia istnienia. Czyni starania, by ten jubileusz uczcić.

Całe posługiwanie ks Roberta, chorzy powierzają Panu Bogu, aby to zadanie realizował w duchu służebnej miłości.

Za pośrednictwem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Św. Siostry Faustyny (patronek wspólnoty) prośmy o dar Ducha Świętego dla ks Roberta, niech go oświeca, uzdalnia do miłości, cierpliwości, radości i wytrwałości. Życzymy mu obfitości Bożych łask w służbie Bogu i bliźnim.

Zdjęcia: Karolina Pysz

aktualizowano: 2023-10-19 18:39
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności