1 Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej wznowiła spotkania | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 31 marca 2023 r. imieniny: Balbiny, Kamila, KorneliiPiątek V tygodnia Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 17 czerwca 2021 14:12 wyświetleń: 520

Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej wznowiła spotkania

W dniu 14 czerwca grupa seniorów, osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami pojechała do Krępska/koło Goleniowa, by zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, której kustoszem jest ks Paweł Płaczek.

Trud autokarowej pielgrzymki nie był przeszkodą lecz łaską. Piękne malownicze miejsce, w którym można doznać wyciszenia i wewnętrznej przemiany. Postrzegać Maryję, jako Matkę, która z czułością spogląda na każdego, kto się do Niej zwraca. Obok sanktuarium znajduje się kaplica dedykowana Matce Bożej Fatimskiej, jedyna taka kaplica w naszej archidiecezji. Wierni nawiedzając tę kaplicę mogą do księgi próśb i podziękowań wpisywać intencje, które są omadlane w środy. Uczestnicy pielgrzymki Apostololatu złożyli prośby i podziękowania. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. sprawowana przez ks Przemysława Pokorskiego - Duszpasterz Chorych i Niepełnosprawnych. Po uczcie duchowej, grupa przeszła do ogrodu parafialnego, w którym proboszcz ugościł pielgrzymów. Spotkanie było dobrą okazją do wypoczynku, miłej rozrywki i zabawy z dziećmi. Był to cenny czas na ożywienie wiary, otwartości i rozmów po długiej rozłące ze sobą. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego i pokłonieniu się Matce Bożej powierzeniu Jej naszych spraw powróciliśmy do domu.

aktualizowano: 2021-06-17 14:17
Wszystkich rekordów:

Polecane:

40. rocznica powstania Karmelu w Szczecinie

Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.

/fot. Krzysztof Adamski/

 

»

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności