1 19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 30 września 2022 21:58 wyświetleń: 344

19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza

Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej podjęła trud pielgrzymowania do Myśliborza, by znaleźć się w miejscu w którym uwielbiane i wypraszane jest Miłosierdzie Boże dla całego świata.

Trud był wielki, bo tego dnia ulewny deszcz stwarzał problem wielu osobom niepełnosprawnym w dotarciu do autokaru. Niektórzy chcieli rezygnować, ale jednak ich siła ducha była tak duża i dotarli… Udało się…Bogu niech będą dzięki! Szczęśliwie dojechaliśmy do celu… wielką radość i wzruszenie wyraziła Halinka mieszkanka Domu Opieki Społecznej w Myśliborzu, bo dzięki pomocy osób drugich mogła być z nami i uczestniczyć w Uczcie Eucharystycznej.

U bram sanktuarium witał nas kustosz ks. kan. Janusz Zachęcki i przedstawił bardzo interesującą historię tego „kościółka”. Historyczny skromny neogotycki kościół, całe prezbiterium a szczególnie witraż umieszczony w oknie ściany ołtarzowej i drewniany ołtarz naprowadziły do refleksji oraz do głębokiego skupienia podczas Mszy św.

Msza św. koncelebrowana przewodniczył Referent Duszpasterstwa Chorych Ks. mgr dr Przemysław Pokorski w asyście ks Tadeusza Baniowskiego TChr. Piękny śpiew siostry Korneli uświetnił Eucharystię.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się na plac kościelny, wychodząc z sanktuarium przywitało słońce – przestało padać! Czyż to nie łaska? Zapewne tak – zrobiło się piękne słoneczne popołudnie. Mogliśmy na placu kościelnym słuchać dalszej historii tego świętego miejsca. Siostra Kornelia opowiadała o początkach przybycia Sióstr do Myśliborza i o działąniu Jezusa w ich życiu zakonnym. Rozmowa z Siostrą uświadomiła, że jest to miejsce Święte, z którego rozchodzi się iskra Bożego Miłosierdzia na Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską i mamy tak blisko siostry Zgromadzienia Bożego Miosierdzia - apostołki Bożych tajemnic.

aktualizowano: 2022-09-30 23:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności