1 19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 26 maja 2024 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła VIII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 30 września 2022 21:58 wyświetleń: 480

19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza

Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej podjęła trud pielgrzymowania do Myśliborza, by znaleźć się w miejscu w którym uwielbiane i wypraszane jest Miłosierdzie Boże dla całego świata.

Trud był wielki, bo tego dnia ulewny deszcz stwarzał problem wielu osobom niepełnosprawnym w dotarciu do autokaru. Niektórzy chcieli rezygnować, ale jednak ich siła ducha była tak duża i dotarli… Udało się…Bogu niech będą dzięki! Szczęśliwie dojechaliśmy do celu… wielką radość i wzruszenie wyraziła Halinka mieszkanka Domu Opieki Społecznej w Myśliborzu, bo dzięki pomocy osób drugich mogła być z nami i uczestniczyć w Uczcie Eucharystycznej.

U bram sanktuarium witał nas kustosz ks. kan. Janusz Zachęcki i przedstawił bardzo interesującą historię tego „kościółka”. Historyczny skromny neogotycki kościół, całe prezbiterium a szczególnie witraż umieszczony w oknie ściany ołtarzowej i drewniany ołtarz naprowadziły do refleksji oraz do głębokiego skupienia podczas Mszy św.

Msza św. koncelebrowana przewodniczył Referent Duszpasterstwa Chorych Ks. mgr dr Przemysław Pokorski w asyście ks Tadeusza Baniowskiego TChr. Piękny śpiew siostry Korneli uświetnił Eucharystię.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się na plac kościelny, wychodząc z sanktuarium przywitało słońce – przestało padać! Czyż to nie łaska? Zapewne tak – zrobiło się piękne słoneczne popołudnie. Mogliśmy na placu kościelnym słuchać dalszej historii tego świętego miejsca. Siostra Kornelia opowiadała o początkach przybycia Sióstr do Myśliborza i o działąniu Jezusa w ich życiu zakonnym. Rozmowa z Siostrą uświadomiła, że jest to miejsce Święte, z którego rozchodzi się iskra Bożego Miłosierdzia na Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską i mamy tak blisko siostry Zgromadzienia Bożego Miosierdzia - apostołki Bożych tajemnic.

aktualizowano: 2022-09-30 23:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Inauguracja i odpusty na Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainauguruje Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Z racji Jubileuszowego Roku Ottonowego Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności