1 19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza | Kościół Szczecińsko-kamieński
Poniedziałek, 27 marca 2023 r. imieniny: Ernesta, Jana, Marka Poniedziałek V tygodnia Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 30 września 2022 21:58 wyświetleń: 117

19 września 2022 r. Apostolat Chorych zorganizował Pielgrzymkę autokarową do Myśliborza

Apostolat Chorych Rodzina Miłości Miłosiernej podjęła trud pielgrzymowania do Myśliborza, by znaleźć się w miejscu w którym uwielbiane i wypraszane jest Miłosierdzie Boże dla całego świata.

Trud był wielki, bo tego dnia ulewny deszcz stwarzał problem wielu osobom niepełnosprawnym w dotarciu do autokaru. Niektórzy chcieli rezygnować, ale jednak ich siła ducha była tak duża i dotarli… Udało się…Bogu niech będą dzięki! Szczęśliwie dojechaliśmy do celu… wielką radość i wzruszenie wyraziła Halinka mieszkanka Domu Opieki Społecznej w Myśliborzu, bo dzięki pomocy osób drugich mogła być z nami i uczestniczyć w Uczcie Eucharystycznej.

U bram sanktuarium witał nas kustosz ks. kan. Janusz Zachęcki i przedstawił bardzo interesującą historię tego „kościółka”. Historyczny skromny neogotycki kościół, całe prezbiterium a szczególnie witraż umieszczony w oknie ściany ołtarzowej i drewniany ołtarz naprowadziły do refleksji oraz do głębokiego skupienia podczas Mszy św.

Msza św. koncelebrowana przewodniczył Referent Duszpasterstwa Chorych Ks. mgr dr Przemysław Pokorski w asyście ks Tadeusza Baniowskiego TChr. Piękny śpiew siostry Korneli uświetnił Eucharystię.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się na plac kościelny, wychodząc z sanktuarium przywitało słońce – przestało padać! Czyż to nie łaska? Zapewne tak – zrobiło się piękne słoneczne popołudnie. Mogliśmy na placu kościelnym słuchać dalszej historii tego świętego miejsca. Siostra Kornelia opowiadała o początkach przybycia Sióstr do Myśliborza i o działąniu Jezusa w ich życiu zakonnym. Rozmowa z Siostrą uświadomiła, że jest to miejsce Święte, z którego rozchodzi się iskra Bożego Miłosierdzia na Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską i mamy tak blisko siostry Zgromadzienia Bożego Miosierdzia - apostołki Bożych tajemnic.

aktualizowano: 2022-09-30 23:18
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

24 lutego 2023 - I rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę - wezwanie do modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju

Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającą 24 lutego pierwszą rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przewodniczący Episkopatu zaapelował o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności