Sobota, 29 maja 2022 r. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji VII Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Urszuli Ledóchowskiej

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 kwietnia 2007 12:16 wyświetleń: 8872

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Wielkanoc 2007r.

.Jezus, Syn Boży, .... budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. ...  Życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2007 r.
 
 
Umiłowani Siostry i Bracia!
 
Jezus, Syn Boży zrodzony z Maryi Dziewicy „trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo” (Credo). Oto rozbrzmiewa radosne orędzie paschalne: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
Ewangelia tej świętej nocy budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił (…): „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”» (Łk 24, 5-7).
Do przyjęcia Dobrej Nowiny przygotowywaliśmy się przez 40 dni modlitwy i postu. Biorąc udział w rekolekcjach, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali, a nade wszystko gromadząc się wokół Pańskiego Stołu, gdzie każdego dnia uobecniana jest ofiara Chrystusa za zbawienie świata, mogliśmy patrzeć na Tego, którego przebiliśmy (por. J 19, 37).
Słowo Boga objawione w Piśmie świętym oraz życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka. „Wszechmogący czeka na «tak» swych stworzeń niczym młody oblubieniec na «tak» swej oblubienicy” (Benedykt XVI, Przesłanie na Wielki Post 2007).
Szczególnie liturgia Wielkiego Tygodnia objawiła nam, że Bóg do końca nas umiłował. „Właśnie w tajemnicy krzyża objawia się w pełni niepowstrzymana potęga miłosierdzia Ojca niebieskiego. Aby pozyskać na nowo miłość swojego stworzenia, zgodził się zapłacić najwyższą cenę krwi swojego Jednorodzonego Syna” (Ibidem).
„Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1J 4, 16). Tę miłość każdego dnia chcemy „«oddawać» bliźniemu, zwłaszcza temu, który najbardziej cierpi i jest w potrzebie” (Benedykt XVI, Przesłanie…).
 
Umiłowani!
Niech przez naszą ofiarną i bezinteresowna miłość radosna wieść o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią dotrze do każdego człowieka.
Niech światło wielkanocnego poranka towarzyszy nam wszystkim, niech prowadzi drogami prawdy i dobra ku szczęśliwej przyszłości.
 
                                     
                                                                                                              Wasz Biskup
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczystość NMP Matki Kościoła - Katedra 6.06.2022

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, którą będziemy przeżywać w Katedrze, w poniedziałek, 6 czerwca, ma w tym roku szczególny wymiar z racji na Jubileusz 50-lecia diecezji. 

»

Tydzień Ewangelizacyjny

Zapraszamy na spotkania, organizowane przez Kurię Metropolitalną, które odbędą się w szczecińskiej parafii pw. Świętego Krzyża w dniach od 7 do 10 czerwca od godz. 18.00. Spotkania rozpoczną się Mszą Świętą. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić następujący Kapłani: 7-8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB. 

»

Wigilia Paschalna 2022 w Bazylice Archikatedralnej

Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.

Fot. Wojciech Kłosowski

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności