Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja Poniedziałek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Mikołaja

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 kwietnia 2007 12:16 wyświetleń: 8684

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Wielkanoc 2007r.

.Jezus, Syn Boży, .... budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. ...  Życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2007 r.
 
 
Umiłowani Siostry i Bracia!
 
Jezus, Syn Boży zrodzony z Maryi Dziewicy „trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo” (Credo). Oto rozbrzmiewa radosne orędzie paschalne: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
Ewangelia tej świętej nocy budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił (…): „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”» (Łk 24, 5-7).
Do przyjęcia Dobrej Nowiny przygotowywaliśmy się przez 40 dni modlitwy i postu. Biorąc udział w rekolekcjach, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali, a nade wszystko gromadząc się wokół Pańskiego Stołu, gdzie każdego dnia uobecniana jest ofiara Chrystusa za zbawienie świata, mogliśmy patrzeć na Tego, którego przebiliśmy (por. J 19, 37).
Słowo Boga objawione w Piśmie świętym oraz życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka. „Wszechmogący czeka na «tak» swych stworzeń niczym młody oblubieniec na «tak» swej oblubienicy” (Benedykt XVI, Przesłanie na Wielki Post 2007).
Szczególnie liturgia Wielkiego Tygodnia objawiła nam, że Bóg do końca nas umiłował. „Właśnie w tajemnicy krzyża objawia się w pełni niepowstrzymana potęga miłosierdzia Ojca niebieskiego. Aby pozyskać na nowo miłość swojego stworzenia, zgodził się zapłacić najwyższą cenę krwi swojego Jednorodzonego Syna” (Ibidem).
„Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1J 4, 16). Tę miłość każdego dnia chcemy „«oddawać» bliźniemu, zwłaszcza temu, który najbardziej cierpi i jest w potrzebie” (Benedykt XVI, Przesłanie…).
 
Umiłowani!
Niech przez naszą ofiarną i bezinteresowna miłość radosna wieść o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią dotrze do każdego człowieka.
Niech światło wielkanocnego poranka towarzyszy nam wszystkim, niech prowadzi drogami prawdy i dobra ku szczęśliwej przyszłości.
 
                                     
                                                                                                              Wasz Biskup
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Również w tym roku przedłużenie odpustów dla wiernych zmarłych na cały listopad

Również w tym roku, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska przedłużyła, także na rok 2021, obowiązywanie specjalnego dekretu w tej sprawie.

»

Diecezjalny etap Synodu Biskupów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

W niedzielę, 17 października, w szczecińskiej Katedrze, podczas Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, koncelebrowanej przez Księży Dziekanów i dekanalnych koordynatorów Synodu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, nastąpiła inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. 

»

Procesja ze świętymi w Szczecinie

Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę,31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności