Środa, 17 lipca 2019 r. imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny Środa XV tygodnia okresu zwykłego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 kwietnia 2007 12:16 wyświetleń: 7313

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Wielkanoc 2007r.

.Jezus, Syn Boży, .... budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. ...  Życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2007 r.
 
 
Umiłowani Siostry i Bracia!
 
Jezus, Syn Boży zrodzony z Maryi Dziewicy „trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo” (Credo). Oto rozbrzmiewa radosne orędzie paschalne: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
Ewangelia tej świętej nocy budzi nasze bezradne i wystraszone serca do żywej wiary: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił (…): „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”» (Łk 24, 5-7).
Do przyjęcia Dobrej Nowiny przygotowywaliśmy się przez 40 dni modlitwy i postu. Biorąc udział w rekolekcjach, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali, a nade wszystko gromadząc się wokół Pańskiego Stołu, gdzie każdego dnia uobecniana jest ofiara Chrystusa za zbawienie świata, mogliśmy patrzeć na Tego, którego przebiliśmy (por. J 19, 37).
Słowo Boga objawione w Piśmie świętym oraz życie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, ukrzyżowanego za nasze grzechy, opowiada nam o Bogu, który niestrudzenie szuka człowieka. „Wszechmogący czeka na «tak» swych stworzeń niczym młody oblubieniec na «tak» swej oblubienicy” (Benedykt XVI, Przesłanie na Wielki Post 2007).
Szczególnie liturgia Wielkiego Tygodnia objawiła nam, że Bóg do końca nas umiłował. „Właśnie w tajemnicy krzyża objawia się w pełni niepowstrzymana potęga miłosierdzia Ojca niebieskiego. Aby pozyskać na nowo miłość swojego stworzenia, zgodził się zapłacić najwyższą cenę krwi swojego Jednorodzonego Syna” (Ibidem).
„Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1J 4, 16). Tę miłość każdego dnia chcemy „«oddawać» bliźniemu, zwłaszcza temu, który najbardziej cierpi i jest w potrzebie” (Benedykt XVI, Przesłanie…).
 
Umiłowani!
Niech przez naszą ofiarną i bezinteresowna miłość radosna wieść o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią dotrze do każdego człowieka.
Niech światło wielkanocnego poranka towarzyszy nam wszystkim, niech prowadzi drogami prawdy i dobra ku szczęśliwej przyszłości.
 
                                     
                                                                                                              Wasz Biskup
aktualizowano: 2013-01-29 15:57
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Neoprezbiterzy 2019

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,  29 czerwca 2019 r., Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

»

Boże Ciało w Szczecinie 2019

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga przewodniczył międzyparafialnej procesji Bożego Ciała w Szczecinie. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył Biskup Antoni Stankiewicz, emerytowany Dziekan Roty Rzymskiej, homilię zaś wygłosił Biskup Henryk Wejman. Procesja przeszła od Bazyliki św. Jan Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła następującymi ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Zwycięstwa, Brama Portowa, Kard. Wyszyńskiego, Sołtysia i Grodzka. Na zakończenie procesji eucharystycznej Ksiądz Arcybiskuap Metroplita odprawił Mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej.

Zdjęcia: Juliusz Samborski

»

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności