Niedziela, 07 marca 2021 r. imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli III Niedziela Wielkiego Postu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Męczennic Perpetuy i Felicyty

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 25 grudnia 2007 10:21 wyświetleń: 10441

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2007 r.

/Życzenia także w formie dźwiękowej mp3 - nagranie Radio VOX FM Szczecin/
Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką!
(Łk 2, 10)
 
     Umiłowani Bracia i Siostry!
     Na drodze naszego życia kolejny raz zbliżamy się do światła betlejemskiej nocy. W ubogim mieście narodził się „nie jakikolwiek bóg, ale ten Bóg, który ma ludzkie oblicze i umiłował nas aż do końca” (Benedykt XVI, Spe salvi, nr 31). W trud zmagań ludzkiego życia wkroczył Bóg, Jezus Chrystus – jedyna, wielka nadzieja człowieka i świata. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3,16 – 17).
     W świąteczny czas Bożego Narodzenia życzę, aby naszym udziałem stały się szczęście uczniów Chrystusa, którzy doświadczyli Jego miłości, oraz pokój, rodzący się w tych, którzy słuchają Słowa Bożego i pełnią wolę Mistrza. Życzę radości płynącej z zanoszenia miłości tam, gdzie panuje nienawiść; ducha przebaczenia tam, gdzie dzieje się krzywda; harmonii tam, gdzie jest niezgoda; prawdy tam, gdzie szerzy się błąd; wiary tam, gdzie panuje zwątpienie; nadziei tam, gdzie jest rozpacz; światła tam, gdzie panuje mrok. Niech Miłość, przemieniająca serca, dodaje nam odwagi, abyśmy nie przestawali świadczyć własnym życiem o zbawieniu, którego źródłem jest Jezus Chrystus.
Szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i obfitości łask w Nowym Roku 2008!
 
 
Wasz Biskup
 
Szczecin, Boże Narodzenie 2007 r.
aktualizowano: 2013-01-29 13:51
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności