1 Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2007 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Środa, 17 kwietnia 2024 r. imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina Środa III tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 25 grudnia 2007 10:21 wyświetleń: 11828

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2007 r.

/Życzenia także w formie dźwiękowej mp3 - nagranie Radio VOX FM Szczecin/
Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką!
(Łk 2, 10)
 
     Umiłowani Bracia i Siostry!
     Na drodze naszego życia kolejny raz zbliżamy się do światła betlejemskiej nocy. W ubogim mieście narodził się „nie jakikolwiek bóg, ale ten Bóg, który ma ludzkie oblicze i umiłował nas aż do końca” (Benedykt XVI, Spe salvi, nr 31). W trud zmagań ludzkiego życia wkroczył Bóg, Jezus Chrystus – jedyna, wielka nadzieja człowieka i świata. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3,16 – 17).
     W świąteczny czas Bożego Narodzenia życzę, aby naszym udziałem stały się szczęście uczniów Chrystusa, którzy doświadczyli Jego miłości, oraz pokój, rodzący się w tych, którzy słuchają Słowa Bożego i pełnią wolę Mistrza. Życzę radości płynącej z zanoszenia miłości tam, gdzie panuje nienawiść; ducha przebaczenia tam, gdzie dzieje się krzywda; harmonii tam, gdzie jest niezgoda; prawdy tam, gdzie szerzy się błąd; wiary tam, gdzie panuje zwątpienie; nadziei tam, gdzie jest rozpacz; światła tam, gdzie panuje mrok. Niech Miłość, przemieniająca serca, dodaje nam odwagi, abyśmy nie przestawali świadczyć własnym życiem o zbawieniu, którego źródłem jest Jezus Chrystus.
Szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i obfitości łask w Nowym Roku 2008!
 
 
Wasz Biskup
 
Szczecin, Boże Narodzenie 2007 r.
aktualizowano: 2013-01-29 13:51
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł Marsz dla Życia pod hasłem: "Życie nie zna granic". Uczestnicy nieśli przepisany na płótno dokument papieski, adhortację Jana Pawła II "Ecclesia in Europa". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu administrator apostolski, Biskup Zbigniew Zieliński odprawiona Msza święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Małgorzata Machowska-Szewczyk

 

»

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego na Wielkanoc 2024

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024.

»

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2024

W wielkopiątkowy wieczór Biskup Zbigniew Zieliński przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego, poprzedzona odśpiewaniem Pasji wg św. Jana Ewangelisty. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

 

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności