Czwartek, 22 października 2020 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 grudnia 2006 17:13 wyświetleń: 7435

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2006 r

Wielka radość, która jest nam dana w tych dniach, nie jest zwykłym dobrym samopoczuciem, czy też ulotnym nastrojem. Ta radość jest owocem dokonującego się w głębinach serca ludzkiego spotkania z Bogiem (...). To doświadczenie pozwala przyjąć w pokoju całą rzeczywistość ludzkiego życia, daje pewność, że nie jest ono absurdalnym zbiegiem przypadków, ale jest kierowane przez Boga, który z każdego zła ma moc wyprowadzać dobro. Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek i jest o niego zatroskany" napisał w słowie skierowanym do diecezjan abp Zygmunt Kamiński. Arcybiskup podziekował też wiernym za obecność i modlitwe w jego intencji podczas jubileuszu 50 lecia kapaństwa.
«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». (Łk 2, 10 – 12)
 
Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!
    W naszej pielgrzymce wiary Bóg daje nam ponownie łaskę świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Jest to wielki dar dla każdego z nas, ponieważ świętować nie znaczy jedynie wspominać odległe, historyczne wydarzenia, ale poprzez przepowiadanie i sprawowanie sakramentalnych znaków uobecniać je tu i teraz. To zaś uobecnianie, w oparciu o naszą wiarę, ma moc uczynić nas uczestnikami tych wydarzeń, dać udział w łaskach z nich płynących i przemieniać naszą rzeczywistość.
    Bóg stał się człowiekiem. Pasterze udali się z pośpiechem do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie (Łk 2, 16). Oto Dobra Nowina – Ewangelia, którama moc stać się rzeczywistością w życiu każdego z nas. Bóg jest blisko człowieka i pozwala mu się odnaleźć, niezależnie od jego kondycji społecznej, czy też moralnej. Bóg jest miłością i kocha każdego człowieka, a szczególnie grzesznika. Dlatego też Bóg nie posłał na świat swojego Syna, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony (J 3,17).
    Wielka radość, która jest nam dana w tych dniach, nie jest zwykłym dobrym samopoczuciem, czy też ulotnym nastrojem. Ta radość jest owocem dokonującego się w głębinach serca ludzkiego spotkania z Bogiem, który daje się poznać jako dobry Ojciec. To doświadczenie pozwala przyjąć w pokoju całą rzeczywistość ludzkiego życia, daje pewność, że nie jest ono absurdalnym zbiegiem przypadków, ale jest kierowane przez Boga, który z każdego zła ma moc wyprowadzać dobro. Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek i jest o niego zatroskany. 
Umiłowani Bracia i Siostry!
    Tajemnica Wcielenia objawia nam prawdę o pięknie człowieczeństwa, świętości ludzkiego życia i przypomina o obowiązku obrony godności każdego człowieka. Niech świętowanie Bożego Narodzenia uzdolni nas do tego, byśmy pozwolili prowadzić się Jezusowi, dokądkolwiek nas posyła. Zanieśmy Dobrą Nowinę ubogim i chorym, starcom i dzieciom, małżonkom i samotnym, ludziom ciężkiej pracy i bezrobotnym, a szczególnie tym, którzy pośród zasadzek tego świata zagubili radość wielką (Łk 2, 10), którą przynosi Dziecię z Betlejem.
Umiłowani!
    W tym miejscu chcę także z serca podziękować za Waszą obecność podczas Mszy św. dziękczynnej za 50 lat mojej posługi kapłańskiej. Eucharystia ta była świadectwem jedności, żywej wiary i żarliwej miłości do Jezusa Chrystusa, Jedynego i Najwyższego Kapłana, działającego poprzez tych, których On sam chciał i powołał. Jestem bardzo wdzięczny Bogu za dar kapłaństwa. Pełnienie posługi kapłańskiej byłoby niemożliwe bez łaski Bożej i wsparcia ludzi. Tym bardziej dziękuję za modlitwę i ofiarowane cierpienie w mojej intencji oraz wszystkie przejawy życzliwości.
Umiłowani Bracia i Siostry!
    W ten świąteczny czas, duchowo łącząc się z Wami i łamiąc się opłatkiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup                                        
/-/ + Zygmunt Kamiński
                     

                      

aktualizowano: 2013-01-29 16:04
Wszystkich rekordów:

Polecane:

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności