1 Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2006 r | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 11 sierpnia 2022 r. imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Klary

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 grudnia 2006 17:13 wyświetleń: 8173

Życzenia Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego na Boże Narodzenia 2006 r

Wielka radość, która jest nam dana w tych dniach, nie jest zwykłym dobrym samopoczuciem, czy też ulotnym nastrojem. Ta radość jest owocem dokonującego się w głębinach serca ludzkiego spotkania z Bogiem (...). To doświadczenie pozwala przyjąć w pokoju całą rzeczywistość ludzkiego życia, daje pewność, że nie jest ono absurdalnym zbiegiem przypadków, ale jest kierowane przez Boga, który z każdego zła ma moc wyprowadzać dobro. Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek i jest o niego zatroskany" napisał w słowie skierowanym do diecezjan abp Zygmunt Kamiński. Arcybiskup podziekował też wiernym za obecność i modlitwe w jego intencji podczas jubileuszu 50 lecia kapaństwa.
«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». (Łk 2, 10 – 12)
 
Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!
    W naszej pielgrzymce wiary Bóg daje nam ponownie łaskę świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Jest to wielki dar dla każdego z nas, ponieważ świętować nie znaczy jedynie wspominać odległe, historyczne wydarzenia, ale poprzez przepowiadanie i sprawowanie sakramentalnych znaków uobecniać je tu i teraz. To zaś uobecnianie, w oparciu o naszą wiarę, ma moc uczynić nas uczestnikami tych wydarzeń, dać udział w łaskach z nich płynących i przemieniać naszą rzeczywistość.
    Bóg stał się człowiekiem. Pasterze udali się z pośpiechem do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie (Łk 2, 16). Oto Dobra Nowina – Ewangelia, którama moc stać się rzeczywistością w życiu każdego z nas. Bóg jest blisko człowieka i pozwala mu się odnaleźć, niezależnie od jego kondycji społecznej, czy też moralnej. Bóg jest miłością i kocha każdego człowieka, a szczególnie grzesznika. Dlatego też Bóg nie posłał na świat swojego Syna, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony (J 3,17).
    Wielka radość, która jest nam dana w tych dniach, nie jest zwykłym dobrym samopoczuciem, czy też ulotnym nastrojem. Ta radość jest owocem dokonującego się w głębinach serca ludzkiego spotkania z Bogiem, który daje się poznać jako dobry Ojciec. To doświadczenie pozwala przyjąć w pokoju całą rzeczywistość ludzkiego życia, daje pewność, że nie jest ono absurdalnym zbiegiem przypadków, ale jest kierowane przez Boga, który z każdego zła ma moc wyprowadzać dobro. Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek i jest o niego zatroskany. 
Umiłowani Bracia i Siostry!
    Tajemnica Wcielenia objawia nam prawdę o pięknie człowieczeństwa, świętości ludzkiego życia i przypomina o obowiązku obrony godności każdego człowieka. Niech świętowanie Bożego Narodzenia uzdolni nas do tego, byśmy pozwolili prowadzić się Jezusowi, dokądkolwiek nas posyła. Zanieśmy Dobrą Nowinę ubogim i chorym, starcom i dzieciom, małżonkom i samotnym, ludziom ciężkiej pracy i bezrobotnym, a szczególnie tym, którzy pośród zasadzek tego świata zagubili radość wielką (Łk 2, 10), którą przynosi Dziecię z Betlejem.
Umiłowani!
    W tym miejscu chcę także z serca podziękować za Waszą obecność podczas Mszy św. dziękczynnej za 50 lat mojej posługi kapłańskiej. Eucharystia ta była świadectwem jedności, żywej wiary i żarliwej miłości do Jezusa Chrystusa, Jedynego i Najwyższego Kapłana, działającego poprzez tych, których On sam chciał i powołał. Jestem bardzo wdzięczny Bogu za dar kapłaństwa. Pełnienie posługi kapłańskiej byłoby niemożliwe bez łaski Bożej i wsparcia ludzi. Tym bardziej dziękuję za modlitwę i ofiarowane cierpienie w mojej intencji oraz wszystkie przejawy życzliwości.
Umiłowani Bracia i Siostry!
    W ten świąteczny czas, duchowo łącząc się z Wami i łamiąc się opłatkiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup                                        
/-/ + Zygmunt Kamiński
                     

                      

aktualizowano: 2013-01-29 16:04
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

»

Dziękczynienie za Jubileusz Diecezji

Wspominając Liturgię z okazji Jubileuszu 50. lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas Głównej Uroczystości obchodów tego Jubileuszu we wtorek, 28 czerwca br., w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

»

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności