1 Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Wielkanoc 2008 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 23 lutego 2024 r. imieniny: Damiana, Romana, Romany Piątek I tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Polikarpa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 marca 2008 15:08 wyświetleń: 10449

Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Wielkanoc 2008

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2008 r.
 
 
Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych,
szukajcie tego, co w górze (…)
Kol 3,1
 
 
Umiłowani Siostry i Bracia!
 
 
          W radosny poranek paschalny zbliżamy się do Zmartwychwstałego, biegnąc do Niego bosymi nogami nadziei, aby móc dotknąć Go pustymi rękami naszego ubóstwa, popatrzeć na Niego oczami miłości i posłuchać otwartym uchem wiary.
          Wyzwolony z więzów śmierci, Pan Życia sam wychodzi na spotkanie z nami. Pozwala się odkryć jako Ten, który jest obecny i towarzyszy człowiekowi we wszystkich okolicznościach życia.
          On, Dawca Życia, poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie, otwiera dla każdego z nas życie obfite i ostateczne. Pragnie jedynie naszego pełnego i bezwarun-kowego przylgnięcia do Jego Osoby. Dlatego pyta każdego z nas: Czy chcesz się ze mną spotkać, miłować Mnie i Moich braci?
 
          Niech ten błogosławiony czas Wielkanocy owocuje szczęśliwym spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech On umocni nasze serca wiarą, odwagą i miłością, byśmy stawali się skutecznymi posłańcami paschalnej radości.
 
 
 
/+ Zygmunt Kamiński/      
Wasz Biskup            
 
 
Szczecin, Wielkanoc 2008 r.
 
aktualizowano: 2013-01-29 13:46
Wszystkich rekordów:

Polecane:

IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM

Zapraszamy na IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM. Tym razem przyświecać im będzie hasło: „Oto Człowiek!”.

»

Misterium Pasyjne 2024 w szczecińskim seminarium duchownym

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i przyjaciele zapraszają na MISTERIUM PASYJNE.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2024

Bóg się nami nie zmęczył. Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności. (...) Jest to okres działania, a w okresie Wielkiego Postu działanie to także zatrzymanie się. Zatrzymanie się na modlitwie, aby przyjąć Słowo Boże i zatrzymać się jak Samarytanin, w obecności zranionego brata. Miłość Boga i bliźniego jest tą samą miłością.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności