Niedziela, 07 marca 2021 r. imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli III Niedziela Wielkiego Postu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Męczennic Perpetuy i Felicyty

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 marca 2008 15:08 wyświetleń: 9093

Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Wielkanoc 2008

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2008 r.
 
 
Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych,
szukajcie tego, co w górze (…)
Kol 3,1
 
 
Umiłowani Siostry i Bracia!
 
 
          W radosny poranek paschalny zbliżamy się do Zmartwychwstałego, biegnąc do Niego bosymi nogami nadziei, aby móc dotknąć Go pustymi rękami naszego ubóstwa, popatrzeć na Niego oczami miłości i posłuchać otwartym uchem wiary.
          Wyzwolony z więzów śmierci, Pan Życia sam wychodzi na spotkanie z nami. Pozwala się odkryć jako Ten, który jest obecny i towarzyszy człowiekowi we wszystkich okolicznościach życia.
          On, Dawca Życia, poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie, otwiera dla każdego z nas życie obfite i ostateczne. Pragnie jedynie naszego pełnego i bezwarun-kowego przylgnięcia do Jego Osoby. Dlatego pyta każdego z nas: Czy chcesz się ze mną spotkać, miłować Mnie i Moich braci?
 
          Niech ten błogosławiony czas Wielkanocy owocuje szczęśliwym spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech On umocni nasze serca wiarą, odwagą i miłością, byśmy stawali się skutecznymi posłańcami paschalnej radości.
 
 
 
/+ Zygmunt Kamiński/      
Wasz Biskup            
 
 
Szczecin, Wielkanoc 2008 r.
 
aktualizowano: 2013-01-29 13:46
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności