1 Zmarł ks. kanonik Mieczysław Tadeusz Tłamacz | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 23 lutego 2024 r. imieniny: Damiana, Romana, Romany Piątek I tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Polikarpa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 7 lutego 2007 21:37 wyświetleń: 9920

Zmarł ks. kanonik Mieczysław Tadeusz Tłamacz

W dniu 7 lutego 2007 r., po wieloletniej długiej i ciężkiej chorobie, zmarł ksiądz kanonik Mieczysław Tłamacz, wieloletni proboszcz i potem rezydent w parafii pw. Świętego Ducha w Stargardzie Szczecińskim.
Msza św. żałobna dekanalna odbędzie się w piątek 9 lutego br. o godz. 15:00 w kościele pw. Świętego Ducha.
Msza św. pogrzebowa i wyprowadzenie na lokalny cmentarz odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim w sobotę 10 lutego br. o godz. 11:00.
 
Ks. Kanonik urodził się 27 maja 1935 r.w Gorzowie k. Oświęcimia i została ochrzczony 9 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Bobrek. Święcenia kapłańskie przyjął 20 grudnia 1958 r. Ostatnią placówką duszpasterską ks. Mieczysława było probostwo parafii pw. Świętego Ducha, z której to funkcji zrezygnował na skutek choroby, pozostając w tej samej parafii rezydentem. Do ostatnich chwil życia cieszył się wielkim uznaniem i szacunkiem swoich byłych parafian, którzy wspierali go swoją pomocą w ciężkich chwilach choroby i cierpienia.
Polecamy ks. Mieczysława Tłamacza pamięci przy ołtarzu Pańskim.
aktualizowano: 2013-01-29 16:02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM

Zapraszamy na IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM. Tym razem przyświecać im będzie hasło: „Oto Człowiek!”.

»

Misterium Pasyjne 2024 w szczecińskim seminarium duchownym

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i przyjaciele zapraszają na MISTERIUM PASYJNE.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2024

Bóg się nami nie zmęczył. Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności. (...) Jest to okres działania, a w okresie Wielkiego Postu działanie to także zatrzymanie się. Zatrzymanie się na modlitwie, aby przyjąć Słowo Boże i zatrzymać się jak Samarytanin, w obecności zranionego brata. Miłość Boga i bliźniego jest tą samą miłością.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności