Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja Poniedziałek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Mikołaja

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 7 lutego 2007 21:37 wyświetleń: 8664

Zmarł ks. kanonik Mieczysław Tadeusz Tłamacz

W dniu 7 lutego 2007 r., po wieloletniej długiej i ciężkiej chorobie, zmarł ksiądz kanonik Mieczysław Tłamacz, wieloletni proboszcz i potem rezydent w parafii pw. Świętego Ducha w Stargardzie Szczecińskim.
Msza św. żałobna dekanalna odbędzie się w piątek 9 lutego br. o godz. 15:00 w kościele pw. Świętego Ducha.
Msza św. pogrzebowa i wyprowadzenie na lokalny cmentarz odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim w sobotę 10 lutego br. o godz. 11:00.
 
Ks. Kanonik urodził się 27 maja 1935 r.w Gorzowie k. Oświęcimia i została ochrzczony 9 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Bobrek. Święcenia kapłańskie przyjął 20 grudnia 1958 r. Ostatnią placówką duszpasterską ks. Mieczysława było probostwo parafii pw. Świętego Ducha, z której to funkcji zrezygnował na skutek choroby, pozostając w tej samej parafii rezydentem. Do ostatnich chwil życia cieszył się wielkim uznaniem i szacunkiem swoich byłych parafian, którzy wspierali go swoją pomocą w ciężkich chwilach choroby i cierpienia.
Polecamy ks. Mieczysława Tłamacza pamięci przy ołtarzu Pańskim.
aktualizowano: 2013-01-29 16:02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Również w tym roku przedłużenie odpustów dla wiernych zmarłych na cały listopad

Również w tym roku, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska przedłużyła, także na rok 2021, obowiązywanie specjalnego dekretu w tej sprawie.

»

Diecezjalny etap Synodu Biskupów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

W niedzielę, 17 października, w szczecińskiej Katedrze, podczas Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, koncelebrowanej przez Księży Dziekanów i dekanalnych koordynatorów Synodu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, nastąpiła inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. 

»

Procesja ze świętymi w Szczecinie

Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę,31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności