1 Zmarł Ksiądz Ryszard Schreiber | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 01 lipca 2022 r. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana Piątek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Ottona

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 19 czerwca 13:02 wyświetleń: 847

Zmarł Ksiądz Ryszard Schreiber

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że 18 czerwca 2022 r., po ciężkiej chorobie, zmarł Ksiądz Ryszard Schreiber, wieloletni proboszcz Parafii pw. św.Maksymiliana Marii Kolbe w Godkowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędzie się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu, w środę, 22 czerwca br., wg następującego porządku:

- godz. 13:00, czuwanie przy trumnie zmarłego kapłana i modlitwa różańcowa;
- godz. 13:30, Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii przejazd na Cmentarz Centralny w Szczecinie i pochowanie w grobowcu kapłańskim
 
Polecajmy śp. Księdza Ryszarda Schreibera Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Ryszard Screiber urodził się 9 marca 1950 r. w Szczecinie.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1975 r. w Szczecinie.

Posługiwał w następujących parafiach:

Gryfice, Najśw. Serca Pana Jezusa         01.07.1975 - 10.06.1976 - wikariusz
Chojna, Najśw. Serca Pana Jezusa         10.06.1976 - 07.02.1978 - wikariusz
Dolice                                                07.02.1978 - 15.06.1979 - wikariusz
Kamień Pomorski                               15.06.1979 - 25.04.1981 - wikariusz
Stargard. Świętego Ducha                    25.04.1981 - 29.06.1985 - wikariusz
Chwarstnica                                       29.06.1985 - 30.08.1985 - administrator
Jarszewo                                           30.0819.85 - 31.12.1986 - administrator
Szczecin św. Maksymiliana Kolbe          31.12.1986 - 15.09.1988 - pomoc duszpaterska
Niemcy                                             15.09.1988 - 01.07.1992 - praca duszpaterska w Niemczech
Godków                                            01.07.1992 - 30.06.2006 - proboszcz
Niemcy                                             01.07.2006 - 16.08.2007 - posługa w Diecezji Drezdeńsko-Myśnieńskiej
Wapnica                                           16.08.2007 - 25.08.2009 - administrator
Szczecin, św. Jakuba                          25.08.2009 - 01.09.2010 - pomoc duszpasterska
Austria                                             01.09.2010 - 01.09.2020 - posługa w Diecezja St. Pölten i Archidiecezji Wiedeńskiej
Szczecin, Nawiedzenia NMP                  01.09.2020 - 01.06.2022 - rezydent
Szczecin, Dom Wspólnoty Kapłańskiej   01.06.2022 - 18.06.2022
 

 
 
aktualizowano: 4 dni temu, 2022-06-26
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Synodalna synteza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podczas Uroczystej Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia diecezji, 28 czerwca w Archikatedrze Szczecińskiej zostały zakończone prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów.

»

Jubileusz 50-lecia diecezji - 28 czerwca 2022

Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć.

»

Tydzień Ewangelizacyjny 6 – 10 czerwca 2022

W dniach od 6 do 10 czerwca w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się spotkania modlitewne w parafii Krzyża Świętego w Szczecinie, które zgromadziły wiernych z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności