Niedziela, 05 grudnia 2021 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 września 2020 08:16 wyświetleń: 1248 S.Z.

Zmarł Ksiądz Kanonik Józef Pindel

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 5 września 2020 r., w wieku 85 lat, zmarł Ksiądz Kanonik Józef Pindel, wieloletni proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. św. Józefa w Dobiegniewie, w środę, 9 września br., według następującego porządku:
- od godz. 9:45 - czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem śp. Ks. Józefa;
- godz. 11:00 – Msza św. pogrzebowa;
- po Mszy św. złożenie ciała śp. Ks. Józefa na Cmentarzu Komunalnym w Dobiegniewie.
 
Msze święte żałobne będą odprawione:
- 8 września w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze, o godz. 19:00;
- 9 września w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach, o godz. 18:00.
 
Przypominamy o zachowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych w związku ze stanem epidemii.
 
Polecajmy śp. Księdza Kanonika Józefa Pindla Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Józef Pindel urodził się 8 maja 1935 r. w miejscowości Naprawa.
Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Cybinka                                                01.07.1964 - 01.09.1966 - wikariusz
Jastrowie                                               01.09.1966 - 01.07.1969 - wikariusz
Szczecin, Niepokalanego Serca NMP       01.07.1969 - 16.03.1974 - wikariusz
Wierzbięcin                                           16.03.1974 - 31.10.1978 - administrator
Żarnowo                                               31.10.1978 - 01.07.1991 - administrator
Wyszobór                                             01.07.1991 - 01.07.2012 - proboszcz
Wyszobór                                             01.07.2012 - 15.10.2013 - administrator po ukończeniu 75 roku
Gryfice, Wniebowzięcia NMP               15.10.2013 - 05.09.2020 - emeryt
 
22 listopada 2014 r. mianowany kanonikiem honorowym Kamieńskiej Kapituły Kolegiackiej
 

aktualizowano: 2020-09-09 20:55
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Również w tym roku przedłużenie odpustów dla wiernych zmarłych na cały listopad

Również w tym roku, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska przedłużyła, także na rok 2021, obowiązywanie specjalnego dekretu w tej sprawie.

»

Diecezjalny etap Synodu Biskupów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

W niedzielę, 17 października, w szczecińskiej Katedrze, podczas Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, koncelebrowanej przez Księży Dziekanów i dekanalnych koordynatorów Synodu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, nastąpiła inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. 

»

Procesja ze świętymi w Szczecinie

Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę,31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności