Piątek, 15 stycznia 2021 r. imieniny: Arnolda, Dory, Pawła Piątek I tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 31 lipca 2020 08:39 wyświetleń: 932 S.Z.

Zmarł Ksiądz Kanonik Czesław Fryska

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 30 lipca 2020 r., w wieku 78 lat, zmarł Ksiądz Kanonik Czesław Fryska, wieloletni dziekan i proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Ińsku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. św. Józefa w Ińsku, w poniedziałek, 3 sierpnia br., wg następującego porządku:

- godz. 9:00 - czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem zmarłego Kapłana
- godz. 11:15 - Liturgia Godzin za zmarłych
- godz. 12:00 - Msza święta pogrzebowa
- po liturgii uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Ińsku.
 
Przypominamy o zachowaniu aktualnych ograniczeń i zasad dystansu społecznego.
 
Polecajmy śp. Księdza Kanonika Czesława Fryskę Bożemu Miłosierdziu.


Ksiądz Kanonik Czesław Fryska urodził się 16 kwietnia 1942 r. w Wiatrowie.
Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1967 r.

Posługiwał w następujących parafiach:

Trzebiatów                                       01.07.1967 - 18.08.1970 - wikariusz
Świnoujście, Gwiazdy Morza                 01.09.1970 - 01.07.1975 - wikariusz
Barlinek, Niepokalanego Serca NMP    01.07.1975 - 10.06.1978 - wikariusz
Lubanowo                                        10.06.1978 - 01.08.1981 - administrator
Szczecin, św. Stanisława Kostki           01.08.1981 - 15.06.1983 - wikariusz
Szczecin, Świętego Krzyża                  15.06.1983 - 01.08.1983 - wikariusz
Wołczkowo                                       01.08.1983 - 14.06.1986 - administrator
Szczecin, św. Józefa                          14.06.1986 - 01.07.1991 - proboszcz
Ińsko                                             01.07.1991 - 01.07.2017 - proboszcz
Ińsko                                              01.07.2017 - 30.07.2020 - rezydent

Sprawował następujące urzędy i godności:

13.10.1984 - spowiednik zwyczajny seminarium duchownego w Szczecinie (3 lata)
01.07.1991 - Ojciec duchowny dekanatu Ińsko (do 01.09.1996)
16.07.1995 - Kanonik gremialny Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej
01.09.1996 - Dziekan Dekanatu Ińsko (do 01.07.2017)


 

aktualizowano: 2020-08-05 13:24
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2020

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020.

»

Zalecenia dotyczące wizyty duszpasterskiej 2020/21

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

»

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej

Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej. Dyspensa jest ważna do czasu obowiązywania poziomu obostrzeń włąściwych dla strefy czerwonej.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności