1
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niedzielę, 22 listopada 2015 r. w Łomiankach pod Warszawą, wg następującego porządku:
- godz. 14:00 - stacja modlitewna w kaplicy Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny (ul. Baczyńskiego 7);
- godz. 14:30 - Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty (ul. Warszawska 121) pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi;
- po Mszy Świętej złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Łomiankach.
Polecajmy zmarłego kapłana Bożemu Miłosierdziu.
Ks. Dariusz Krawczyk urodził się w Lubaniu 11.01.1967 r. Został ochrzczony 29.01.1967 r. w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Siekierczynie. Formację religijną pogłębiał w Ruchu Światło-Życie jako uczestnik, a potem animator grup oazowych.
W 1987 r. ukończył Technikum Elektroenergetyczne w Zgorzelcu. W latach 1987-1993 studiował w Instytucie Studiów nad Rodziną ATK w Łomiankach. Studia ukończył z tytułem magistra nauk o rodzinie w 1993 r. (praca mgr: Zasada systematyzacji teologii małżeństwa i rodziny w ujęciu ks. Abp. K. Majdańskiego.
Swoje życie oddał Panu Bogu w służbie rodzinom. Dnia 30.12.1988 r. wstąpił do Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny. W tym Instytucie złożył na ręce ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w dniu 30.12.1990 r. pierwsze śluby, a 31.12.1995 r. śluby wieczyste.
W latach 1994-2007 był osobistych sekretarzem ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Przez szereg lat współpracował z Fundacją Pomoc Rodzinie w dziale wydawnictw (szczególnie publikacje ks. Arcybiskupa K. Majdańskiego i Instytutu Studiów nad Rodziną UKSW). Podejmował różnorodne zadania w Instytucie Świętej Rodziny – od prac gospodarczo-technicznych do posługi apostolskiej.
Po śmierci Założyciela Instytutu stopniowo odkrywał nowe wezwanie do kapłaństwa. W 2009 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W 2012 r. otrzymał święcenia diakonatu i został skierowany do posługi w parafii pw. św. Kazimierza w Szczecinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 16.03.2013 r. w Szczecinie. Mszę św. prymicyjną oprawił 17.03.2013 r. w parafii św. Kazimierza w Szczecinie, w której potem posługiwał. Od 24.08.2013 r. został oddelegowany do stałej posługi w Instytucie Świeckim Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny.
Na początku 2013 roku zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę nowotworową. Pomimo dolegliwości i cierpienia podjął od 25.09.2014 r. zadania Głównego Odpowiedzialnego Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny.
Był stale dla innych, na ile sił starczało, a nawet, gdy ich już nie starczało. Posługiwał jako kapłan w Ogniskach Świętej Rodziny prowadząc dni skupienia, rekolekcje, służąc posługą konfesjonału.
Na swoim obrazku prymicyjnym umieścił jako motto słowa: „abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie” (Prefacja o Najświętszej Eucharystii). Taka była jego kapłańska posługa – radość i wdzięczność za każdą sprawowaną Mszę św. Także te – do ostatnich dni koncelebrowane, gdy już był unieruchomiony i gdy z trudem wymawiał słowa konsekracji.
W Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, ul. Ku Słońcu, miało miejsce zorganizowane przez fundację Life Surfers charyzmatyczne VI Forum Ogień z Nieba, we współpracy z ruchami i stowarzyszeniami naszej Archidiecezji.
»Dnia 31 października 2024 r. ulicami Szczecina po raz kolejny przeszła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.
»We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanych potocznie Zaduszkami, tradycyjnie odbyła się w Świnoujściu szczególna modlitwa za tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza oraz modlitwie nad morskim brzegiem przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel. Podczas modlitwy odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze, rybacy i żołnierze. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na plaży.
Zdjęcia: Daniel Szysz