Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 13 grudnia 2020 14:23 wyświetleń: 3055

Zmarł Ks. Prałat Jerzy Steckiewicz

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 12 grudnia 2020 r., w wieku 66 lat, w szpitalu w Kaliningradzie, zmarł Ksiądz Prałat dr Jerzy Steckiewicz, proboszcz w Parafii pw. św. Wojciech Adalberta w Kaliningradzie (Federacja Rosyjska).
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 16 grudnia br., w kościele pw. św. Wojciecha Adalberta w Kaliningradzie wg następującego porządku:

- godz. 11:00 czasu polskiego - Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie ciała w grobowcu przy kościele św. Wojciecha Adalberta w Kaliningradzie.

Polecajmy śp. Księdza Jerzego Steckiewicza Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Jerzy Steckiewicz urodził się 15 października 1954 r. w Grodnie.
Święcenia kapłańskie przyjął 12 kwietnia 1981 r. w Szczecinie
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Dębno, św. Antoniego                             25.04.1981 - 26.06.1982 - wikariusz
Nowogard, Wniebowzięcia NMP              25.06.1982 - 01.07.1986 - wikariusz
Szczecin, Najświętszego Zbawiciela        01.07.1986 - 15.07.1988 - wikariusz
Szczecin, Wydawnictwo Diecezjalne      15.07.1988 - 25.08.1990 - dyrektor
Kamień Pomorski, św. Ottona                 25.08.1990 - 01.07.1991 - administrator
Od 1 lipca 1991 r. uzyskał zgodę na pracę duszpasterską w Apostolskiej Administraturze dla katolików obrządku łacińskiego w europejskiej części Rosji (aktualnie Archidiecezja Moskiewska).
Pracował w Parafii pw. św. Wojciecha Adalberta w Kaliningradzie.
Sprawował urząd Wikariusza Biskupiego
 
Wyróżniony godnością:
- Kapelana Jego Świątobliwości - 09.10.1996 r.
- Prałata honorowego Jego Świątobliwości - 30 stycznia 2013 r.
- Kanonika gremialnego Kamieńskiej Kapituły Kolegiackiej - 22 listopada 2014 r.
 

aktualizowano: 2020-12-20 17:54
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2020

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020.

»

Zalecenia dotyczące wizyty duszpasterskiej 2020/21

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności