Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 20 października 2020 15:40 wyświetleń: 3565 S.Z.

Zmarł Ks. Kanonik Tadeusz Giedrys

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 19 października 2020 r., w wieku 59 lat, z powodu współistnienia covid-19 z innymi chorobami, zmarł Ksiądz Kanonik Tadeusz Giedrys, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie.
Informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 października br., w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie (rodzinna parafia zmarłego Kapłana) wg następującego porządku:
- 11:00 Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie trumny w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, zgodnie z wolą Zmarłego.
 
Msza święta żałobna w ostatniej parafii posługiwania w Lubanowie zostanie odprawiona 27 października o godz. 17:00.
 
Msze święte żałobne za śp. Księdza Tadeusza Giedrysa zostaną również odprawione:
- 24 października o godz. 15:00 w Parafii pw. św. Tomasza w Runowie
- 28 października o godz. 17:00 w Parafii pw. św. Antoniego w Ściechowie
- 28 października o godz. 18:00 w Parafii pw. Chrystusa Króla w Dolicach
 
Przypominamy o zachowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych w związku ze stanem epidemii.
 
Polecajmy śp. Księdza Kanonika Tadeusza Giedrysa Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Tadeusz Giedrys urodził się 20 października 1961 r. w Szczecinie.
Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1989 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Dębno, św. Antoniego                             03.07.1989 - 16.07.1990 - wikariusz
Szczecin, Matki Bożej Jasnogórskiej        16.07.1990 - 01.07.1991 - wikariusz
Szczecin,  Świętej Rodziny                       01.07.1991 - 01.07.1992 - wikariusz
Gryfino, Niepokalanego Serca NMP         01.07.1992 - 20.04.1996 - wikariusz
Barlinek,  św. Bonifacy                            20.04.1996 - 01.07.1997 - pomoc duszpasterska
Szczecin św. Stanisława Biskupa            01.07.1997 - 01.09.1997 - pomoc duszpasterska
Szczecin Miłosierdzia Bożego                 01.09.1997 - 21.08.1999 - wikariusz
Ściechów                                                 21.08.1999 - 01.08.2003 - proboszcz
Runowo, św.Tomasza                              01.08.2003 - 25.08.2008 - proboszcz
Dolice                                                      25.08.2008 - 25.11.2015 - proboszcz
Lubanowo                                                25.11.2015 - 19.10.2020 - proboszcz
 
8 września 2008 r. mianowany kanonikiem gremialnym Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej

 
 
aktualizowano: 2020-11-13 18:05
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2020

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020.

»

Zalecenia dotyczące wizyty duszpasterskiej 2020/21

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności