Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 28 października 2020 22:30 wyświetleń: 2807 S.Z.

Zmarł Ks. Kanonik Marek Piotrowski

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 28 października 2020 r., w wieku 60 lat, w szpitalu przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie, zmarł Ksiądz Kanonik Marek Piotrowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju wg następującego porządku:
 
30 października br.
- o godz. 19:00 Msza święta żałobna i pożegnanie dla wiernych Parafii w Trzcińsku-Zdroju, pod przewodnictwem Księdza Biskupa;
 
31 października br.
Z racji na konieczność zachowania obowiązujących ograniczeń sanitarnych w związku z epidemią, uroczystości pogrzebowe będą ograniczone tylko do najbliższej rodziny.
 
Śp. Ksiądz Marek Piotrowski zostanie pochowany na cmentarzu w Trzcińsku-Zdroju.
 
Polecajmy śp. Księdza Kanonika Marka Piotrowskiego Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Marek Piotrowski urodził się 7 września 1960 r. w Tomaszowie Lubelskim.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 grudnia 1985 r. w Szczecinie
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Resko                                                      31.12.1985 - 13.11.1987 - wikariusz
Dobra Nowogardzka                                13.11.1987 - 16.07.1990 - wikariusz
Szczecin, Najświętszego Zbawiciela           16.07.1990 - 24.08.1992 - wikariusz
Nowogard, Wniebowzięcia NMP                 24.08.1992 - 19.12.1992 - wikariusz
Nowogard, św. Rafała Kalinowskiego         19.12.1992 - 15.04.1993 - wikariusz
Trzechel                                                     15.04.1993 - 20.08.1998 - proboszcz
Załom                                                         20.08.1998 - 01.07.2010 - proboszcz
Dębno, MB Fatimskiej                                01.07.2010 - 20.08.2011 - proboszcz
Trzcińsko Zdrój                                         20.08.2011 - 28.10.2020 - proboszcz
 
Mianowany kanonikiem gremialnym Myśliborskiej Kapituły Kolegiackiej - 08.09.2008 r.
aktualizowano: 2020-12-07 21:45
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2020

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2020.

»

Zalecenia dotyczące wizyty duszpasterskiej 2020/21

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności