1 Zmarł Ks. Kanonik Jan Zalewski | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 04 lutego 2023 r. imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki Sobota IV tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 30 lipca 2021 11:21 wyświetleń: 1985

Zmarł Ks. Kanonik Jan Zalewski

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 29 lipca 2021 r., po długiej chorobie, zmarł Ksiądz Kanonik Jan Zalewski, poprzedni proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie, wieloletni duszpasterz Diecezji Kopenhaskiej (Dania).

Uroczystości pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku:
 
Poniedziałek, 2 sierpnia br., kościół pw. Narodzenia Nąjświętszej Maryi Panny w Gryfinie (dolny taras)
- 19:00 - Msza święta za zmarłego Kapłana i pożegnanie w dekanacie.
 
Wtorek, 3 sierpnia br., kościół mariacki w Chojnie
- 10:30 czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego Kapłana;
- 11:00 Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie ciała na cmentarzu w Chojnie.

Przypominamy o zachowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych w związku ze stanem epidemii.

Polecajmy śp. Księdza Jana Zalewskiego Bożemu Miłosierdziu.


Ks. Jan Zalewski urodził się 3 grudnia 1961 r. w Gryfinie.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 grudnia 1985 r. w Szczecinie

Posługiwał w następujących parafiach:

Warszawa, Instytut Studiów nad Rodziną    31.12.1985 - 01.12.1990 - studia specjalistyczne
Szczecin, Diecezjalny Dom Rekolelcyjny     01.12.1990 - 27.06.1992 - dyrektor
Wisełka                                                       27.06.1992 - 01.02.1997 - proboszcz
Diecezja Kopenhaska                                 01.02.1997 - 01.09.2016 - praca duszpasterska w Danii
Chojna, Świętej Trójcy                                01.09.2016 - 01.03.2019 - proboszcz
Gryfino, Narodzenia NMP                           01.03.2019 - 29.07.2021 - urlop zdrowotny

Pełnił urząd wicedziekana Dekanatu Chojna    10.09.2016 - do 30.09.2018
22.11.2014 - mianowany kanonikiem gremialnym Kamieńskiej Kapituły Kolegiackiej


 

aktualizowano: 2021-08-04 06:50
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023

W środę, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: „Uczcie się postępować dobrze, szukajcie sprawiedliwości, pomagajcie uciśnionemu, dbajcie o prawa sieroty, brońcie wdowy” (Iz 1,17).

»

Orszak Trzech Króli 2023 w Szczecinie

6 stycznia 2023 roku ulicami miasta Szczecina przeszedł po raz kolejny ORSZAK TRZECH KRÓLI. Choć pogoda była deszczowa, to wydarzenie zgromadziło kilkuset uczestników.

»

Słowo i życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2022

Słowo i życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności