Poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r. imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza Poniedziałek Wielkiego Tygodnia

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 8 marca 2019 15:42 wyświetleń: 2314 S.Z.

Zmarł Ks. Kan. Jan Depta

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w czwartek, 7 marca 2019 r., zmarł Ksiądz Kanonik Jan Depta, dawny dziekan i proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ińsku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Wyszkowie (Diecezja Łomżyńska). Po Mszy św. ciało śp. Księdza Kanonika Jana Depty zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Pniewie k. Wyszkowa.
 

Ksiądz Kanonik Jan Depta urodził się 7 stycznia 1929 r. w Mystkówcu Starym k. Pniewa (Diecezja Płocka).
Święcenia kapłańskie przyjął 20 grudnia 1958 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Kołczyn, św. Stanisława Kostki          07.01.1959 - 04.06.1960 - wikariusz
Czarne, Wniebowzięcia NMP             04.07.1960 - 20.06.1964 - wikariusz
Szczecin, Świętego Krzyża               01.07.1964 - 30.06.1965 - wikariusz
Bogdaniec, św. Jana Chrzciciela        01.07.1964 - 01.07.1967 - wikariusz
Chojna, Najśw. Serca Pana Jezusa    01.07.1967 - 31.08.1968 - wikariusz
Zielona Góra, św.Jadwigi                 01.09.1968 - 30.12.1970 - wikariusz
Kołbaskowo                                   30.12.1970 - 19.03.1971 - wikariusz zarządzający
Kołbaskowo                                   19.03.1971 - 05.03.1974 - administrator
Ińsko                                            05.03.1974 - 01.07.1991 - administrator
Golenice                                       01.07.1991 - 01.07.1997 - proboszcz
Wyszków                                       01.07.1997 - 07.03.2019 - rezydent/emeryt
 
Sprawował następujące urzędy:
- dekanalny wizytator religii         20.04.1974 - 11.11.1981
- wicedziekan Dekanatu Łobez     01.01.1984 - 22.06.1985
- dziekan Dekanatu Ińsko             22.06.1985 - 22.06.1990
- wicedziekan Dekanatu Myślibórz 01.07.1991 - 01.07.1996

2 sierpnia 2012 r. mianowany kanonikiem honorowym Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej
 
Polecajmy śp. Księdza Kanonika Jana Bożemu Miłosierdziu.
aktualizowano: 2019-03-11 13:37
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Zachęcamy do odmówienia załączonej modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. Jednego poświęcenia pokarmów trasmitowanego na antenie lokalnej TVP3 Szczecin dokona Ksiądz Arcybiskupa Metropolita, w Wielką Sobotę o godz. 10:30.

»

Triduum Paschalne z Bazyliki Katedralnej w Szczecinie

Zapraszamy na transmisje liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej sprawowane w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Cykl homilii podczas tych celebracji w formie "Rekolekcji Paschalnych" wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Transmisja przez internet, na antenie radiowej i telewizyjnej.

»

Konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy"

Zapraszamy na konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy", które jak co roku na początku Wielkiego Tygodnia głoszone są w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. W tym roku wyjątkowo niestety tylko on-line na www.katedra.szczecin.pl.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności