1 Z modlitwą w Ravensbrück | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 7 listopada 2023 13:05 wyświetleń: 1345 ks. A. Zaniewski

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

  Pielgrzymce przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Na miejscu dołączyła do nas delegacja z Chojny z Panią Burmistrz Barbarą Rawecką i pracownikami Urzędu Miasta w Chojnie. Obecność Pani Burmistrz była związana z niedawno odkrytą filią obozu Ravensbrück, która znajdowała się w tym mieście.

  Pobyt rozpoczęliśmy od przejścia kolejno Izb Pamięci Narodów Europy, a następnie zatrzymaliśmy się na modlitwę przy jeziorze, do którego były rozsypywane prochy pomordowanych kobiet i dzieci. Zostały złożone kwiaty i znicze przy tablicy w języku polskim, upamiętniającej tragedie przetrzymywanych tam więźniów. Pielgrzymka zbiegła się czasowo z pożegnaniem Pani prof. Wandy Półtawskiej, która również była więziona w tym obozie, a o której pamiętaliśmy w naszych modlitwach. Odmawiając modlitwę różańcową przeszliśmy na miejscowy cmentarz, gdzie są złożone prochy pomordowanych. Na cmentarzu przy grobie pomordowanych kobiet odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się o życie wieczne dla wszystkich poległych w tym miejscu kaźni Narodu Polskiego i innych Narodów Europy.

  Na zakończenie Ks. Arcybiskup udzielił całej grupie Pasterskiego Błogosławieństwa i zachęcił do ponownego odwiedzenia z modlitwą tego miejsca i innych miejsc, które są niemymi, ale bardzo wymownymi świadkami tamtych tragicznych wydarzeń.

aktualizowano: 2024-01-13 22:01
Wszystkich rekordów:

Polecane:

VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci - 08.06.2024

W sobotę, 8 czerwca br. w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miała miejsce VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci. Zaproszenie do udziału było skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców. Tegorocznym hasłem pielgrzymki były słowa: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, wiarę wzmacniajcie”, które wpisało się w dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii Świętej zarówno dzieci jak i ich rodzin. 

 

»

Archidiecezjalne obchody Roku Ottonowego w Pyrzycach - 08.06.2024

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęły się uroczyste obchody Jubileuszu związanego z 900-leciem Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W ten Jubileusz trwającego Roku Ottonowego wpisały się Pyrzyce, w których miały miejsce Archidiecezjalne obchody, w historycznym i zrewitalizowanym miejscu, przy Baptysterium.

»

Archidiecezjalne Dni Młodych - Wolin 2024

Od 30 maja do 1 czerwca br. po raz drugi w Wolinie odbyły się Archidiecezjalne Dni Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: " Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni" (por. Iz 40, 31).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności