1 Wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 lipca 16:02 wyświetleń: 765

Wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci.

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci. Przy wsparciu Caritas obyła się akcja Kresowe Wakacje. To jedno z cyklicznych działań, realizowanych w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Tym razem na wypoczynek do Polski przyjadą dzieci z Caritasu w Ejszyszkach, Szkoły Podstawowej w Solecznikach, Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach oraz dzieci z Gminy Kamionka. Na przełomie czerwca i lipca W Toruniu na kolonii wypoczywało ponad osiemdziesiąt polskich i ukraińskich dzieci. Kolonia również została zorganizowana przez Caritas. Trwa również program „Z parafii na wakacje”. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wspiera finansowo wyjazdy wakacyjne dzieci z różnych parafii archidiecezji. Skorzystało z tej formy wsparcia już kilka parafii, m.in. Wniebowzięcia NMP w Gryfiach oraz św. Józefa w Stargardzie. 

Więcej zobaczysz tutaj a jeszcze więcej na Facebooku i Twiterze.

aktualizowano: 2023-09-25 11:06
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności