1 Wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 23 maja 2024 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Czwartek VII tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 lipca 2023 16:02 wyświetleń: 1021

Wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci.

Czas wakacji jest dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej okresem wytężonych działań na rzecz wypoczynku dzieci. Przy wsparciu Caritas obyła się akcja Kresowe Wakacje. To jedno z cyklicznych działań, realizowanych w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Tym razem na wypoczynek do Polski przyjadą dzieci z Caritasu w Ejszyszkach, Szkoły Podstawowej w Solecznikach, Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach oraz dzieci z Gminy Kamionka. Na przełomie czerwca i lipca W Toruniu na kolonii wypoczywało ponad osiemdziesiąt polskich i ukraińskich dzieci. Kolonia również została zorganizowana przez Caritas. Trwa również program „Z parafii na wakacje”. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wspiera finansowo wyjazdy wakacyjne dzieci z różnych parafii archidiecezji. Skorzystało z tej formy wsparcia już kilka parafii, m.in. Wniebowzięcia NMP w Gryfiach oraz św. Józefa w Stargardzie. 

Więcej zobaczysz tutaj a jeszcze więcej na Facebooku i Twiterze.

aktualizowano: 2023-09-25 11:06
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu Ottonowego

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r., Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainaugurował Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Na zakończenie liturgii kanclerz Kurii odczytał dekret inugurujący Rok Jubileuszowy oraz dekret Penitencjarii Apostolskiej, w któym Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

Zdjęcia: Adam Szewczyk

 

»

Dekret inaugurujący Rok Jubileuszowy

Wyrażam nadzieję, że orędownictwo św. Ottona przyczyni się i zachęci wiernych do podejmowania trudu odnowienia i ożywienia własnej wiary. W tym duchu zachęcam do podejmowania wielorakich inicjatyw duszpasterskich, które będą pomocne w odnawianiu i umacnianiu stylu życia w duchu Chrystusowej Ewangelii.

»

Inauguracja i odpusty na Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Biskup Zbigniew Zieliński, Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, uroczyście zainauguruje Rok Jubileuszowy 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, podczas Mszy świętej o godz.18:00, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Z racji Jubileuszowego Roku Ottonowego Ojciec Święty Franciszek udzielił spacjalnych jubileuszowych odpustów.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności