Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r. imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 20 marca 13:30 wyświetleń: 535 pf

Video pozdrowienia z Madagaskaru

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, który otrzymaliśmy dziś z Misokitsy z Madagaskaru - gdzie w ramach dzieł misyjnych Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje kościół i szkołę dla lokalnej społeczności. Video jest formą podziękowania i pozdrowienia od o. Mareka Ochlaka - miejscowego misjonarza - oraz lokalnych chrześcijan i zarazem budowniczych kościoła. Wszystkim zaangażowanym w to misyjne dzieło serdecznie dziękujemy - to dzięki temu wsparciu możliwa była tak szybka budowa tego kościoła.

Szkoła i kościół będzie wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji. Ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zapowiada, że to początek współpracy z ojcami oblatami, którzy już od 40 lat posługują wśród ubogich w Afryce.

Więcej o dziele misyjnym budowy szkoły i kościoła na Madagaskarze można zlaneźć na poniższych stronach:

 https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Kronika-Szczecinska-o-budowie-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3781 - Kronika Szczecińska o budowie szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Poswiecenie-kamienia-wegielnego--wotum-wdziecznosci-na-Madagaskarze_3906 - Poświęcenie kamienia węgielnego - wotum wdzięczności na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Wmurowanie-kamienia-wegielnego-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3911 - wmurowanie kamienia węgielnego w Misokitsy na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Aktualny-stan-budowy-szkoly-i-kosciola-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3918 - aktualny stan budowy szkoły i kościoła w Misokitsy (z dnia 10 grudnia 2019 r.)

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Mlodzi-misjonarze-z-Wolina-wsparli-budowe-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3964 - młodzi misjonarze wspierają budwę szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Przekaz-swoj-1-podatku-na-rzecz-misji-i-wlacz-sie-w-projekt-Adopcji-na-odleglosc_3457 - przekaż swój 1% podatku na rzecz misji i włącz się w projekty misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

aktualizowano: 2020-04-16 14:31
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Neoprezbiterzy 2020

W sobotę,  27 czerwca 2020 r., Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński udzielił święceń kapłańskich ośmiu diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

»

Szczecińskie uroczystości ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

19 czerwca 2020 r. w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie odbyły się szczecińskie uroczystości ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystości rozpoczęły się nieszporami oraz błogosławieństwem do pełnienia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Po procesji eucharystycznej miał miejsce akt zawierzenia miasta i archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczystości zakończyła Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi - Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.

Fot. Adam Szewczyk

 

 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności