Środa, 08 kwietnia 2020 r. imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany Środa Wielkiego Tygodnia

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 20 marca 13:30 wyświetleń: 255 pf

Video pozdrowienia z Madagaskaru

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, który otrzymaliśmy dziś z Misokitsy z Madagaskaru - gdzie w ramach dzieł misyjnych Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje kościół i szkołę dla lokalnej społeczności. Video jest formą podziękowania i pozdrowienia od o. Mareka Ochlaka - miejscowego misjonarza - oraz lokalnych chrześcijan i zarazem budowniczych kościoła. Wszystkim zaangażowanym w to misyjne dzieło serdecznie dziękujemy - to dzięki temu wsparciu możliwa była tak szybka budowa tego kościoła.

Szkoła i kościół będzie wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji. Ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zapowiada, że to początek współpracy z ojcami oblatami, którzy już od 40 lat posługują wśród ubogich w Afryce.

Więcej o dziele misyjnym budowy szkoły i kościoła na Madagaskarze można zlaneźć na poniższych stronach:

 https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Kronika-Szczecinska-o-budowie-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3781 - Kronika Szczecińska o budowie szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Poswiecenie-kamienia-wegielnego--wotum-wdziecznosci-na-Madagaskarze_3906 - Poświęcenie kamienia węgielnego - wotum wdzięczności na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Wmurowanie-kamienia-wegielnego-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3911 - wmurowanie kamienia węgielnego w Misokitsy na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Aktualny-stan-budowy-szkoly-i-kosciola-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3918 - aktualny stan budowy szkoły i kościoła w Misokitsy (z dnia 10 grudnia 2019 r.)

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Mlodzi-misjonarze-z-Wolina-wsparli-budowe-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3964 - młodzi misjonarze wspierają budwę szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Przekaz-swoj-1-podatku-na-rzecz-misji-i-wlacz-sie-w-projekt-Adopcji-na-odleglosc_3457 - przekaż swój 1% podatku na rzecz misji i włącz się w projekty misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

aktualizowano: 6 dni temu, 2020-04-02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Zachęcamy do odmówienia załączonej modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. Jednego poświęcenia pokarmów trasmitowanego na antenie lokalnej TVP3 Szczecin dokona Ksiądz Arcybiskupa Metropolita, w Wielką Sobotę o godz. 10:30.

»

Triduum Paschalne z Bazyliki Katedralnej w Szczecinie

Zapraszamy na transmisje liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej sprawowane w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Cykl homilii podczas tych celebracji w formie "Rekolekcji Paschalnych" wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Transmisja przez internet, na antenie radiowej i telewizyjnej.

»

Konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy"

Zapraszamy na konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy", które jak co roku na początku Wielkiego Tygodnia głoszone są w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. W tym roku wyjątkowo niestety tylko on-line na www.katedra.szczecin.pl.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności