Wtorek, 09 marca 2021 r. imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny Wtorek III tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Franciszki Rzymskiej

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 11 października 2007 19:05 wyświetleń: 8170

VII Dzień Papieski w Nowogardzie

Zbliża się kolejna, 29. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Jak co roku przeżywać będziemy Dzień Papieski, którego tegoroczne hasło brzmi: „Jan Paweł II – Obrońca Godności Człowieka”. To już siódmy taki dzień w naszej Ojczyźnie, który będziemy obchodzić w niedzielę, 14 października.

/fot.: ks. Piotr Skiba /

Program Dni Papieskich w Nowogardzie

Zbliża się kolejna, 29. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Jak co roku przeżywać będziemy Dzień Papieski, którego tegoroczne hasło brzmi: „Jan Paweł II – Obrońca Godności Człowieka”. To już siódmy taki dzień w naszej Ojczyźnie, który będziemy obchodzić w niedzielę, 14 października.
Owocem pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1999 stała się Fundacja Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która dziś służy przeszło tysiąc siedmiuset młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich, którzy dzięki pomocy Fundacji mogą dalej rozwijać swoje zdolności intelektualne. Uczą się w gimnazjach i liceach. Przeszło trzystu z nich podjęło już studia na wyższych uczelniach. To jest żywy pomnik Jana Pawła II, jak chętnie On sam o nich mówił. Episkopat Polski właśnie poprzez tę fundację organizuje Dzień Papieski, który tak jak za życia Ojca Świętego, tak i obecnie przybliża nam Jego Osobę. Sympozja, koncerty, różne inne imprezy, a nade wszystko modlitwa o rychłe wyniesienie na ołtarze Wielkiego Polaka, to istotny cel Dnia Papieskiego.
Także w Nowogardzie organizowane są obchody wspominające Jana Pawła II. Połączone siły parafii nowogardzkich, Domu Kultury, Urzędu Miasta oraz młodzieży szkół w Nowogardzie organizują szereg imprez, na które zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic. Dzięki wsparciu wielu życzliwych instytucji i firm udało się rozszerzyć propozycję związaną z tym dniem, tak że obchody Dnia Papieskiego będą trwały kilka dni!


Zapraszamy…

Czwartek 11.10.2007
Godz. 19:00 czuwanie modlitewne
(kościół św. Rafała Kalinowskiego)

Piątek 12.10.2007

Godz. 19:30 czuwanie modlitewne
(kościół Wniebowzięcia NMP)

Sobota 13.10.2007
Godz. 9:00 „A Lolek stał na bramce…” – turniej piłkarski dla ministrantów (i nie tylko)
(hala SP nr 1)

Niedziela 14.10.2007
Przede wszystkim Msza św.!!!
a potem…
Godz. 18:00 koncert zespołu „Gospel Szczecin Choir”
(sala Nowogardzkiego Domu Kultury)
Godz. 19:30 procesja światła ulicami miasta
Godz. 20:15 widowisko Teatru ognia „FAN”
(plac przed kościołem św. Rafała Kalinowskiego)
Godz. 21:00 „Barka do nieba”

aktualizowano: 2013-01-29 13:55
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności