Wtorek, 09 marca 2021 r. imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny Wtorek III tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Franciszki Rzymskiej

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 15 czerwca 2008 15:09 wyświetleń: 8913

Ustanowiono odpusty z okazji Roku Św. Pawła Apostoła

Ksiądz Arcybiskup Metropolita wydał dekret o odpustach związanych z rozpoczynającym się 28 czerwca Rokiem św. Pawła Apostoła. Rok potrwa do 29 czerwca 2009 r.
DEKRET
W SPRAWIE ODPUSTÓW ZWIĄZANYCH Z ROKIEM ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
 
 
Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 10. maja 2008 r., dotyczącego odpustów z okazji rozpoczynającego się 28 czerwca Roku Świętego Pawła Apostoła, ustanawiam następujące miejsca, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny podczas trwania Roku Apostoła Narodów:
 
- Kościoły pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła:
1. w Barzkowicach
2. w Bełcznej
3. w Borzysławcu
4. w Dębnie
5. w Grzędzicach
6. w Mrzeżynie
7. w Policach
8. w Radęcinie
9. w Szczecinie - Podjuchach
 
- Bazylika katedralna pw. św. Jakuba w Szczecinie
 
- Sanktuaria:
1. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie
2. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
3. Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu
 
         Wierni mogą uzyskać odpust zupełny w ustanowionych miejscach pod zwykłymi warunkami (sakrament pokuty i pojednania, komunia św. i modlit-wa w intencjach Ojca Świętego), o ile wykluczają jakiekolwiek przywiązanie do grzechu oraz pobożnie uczestniczą w publicznym kulcie na cześć św. Pawła, Apostoła Narodów. Odpust można uzyskać jeden raz dziennie ofiarowując go tak w intencji własnej, jak i za zmarłych.
 
Szczecin, 10 czerwca 2008 r.
Znak: B1 – 1/2008
                                                                  
/-/ + Zygmunt Kamiński          
                              Arcybiskup Metropolita          
                                                             Szczecińsko-Kamieński         
/-/ ks. inf. Edmund Cybulski
         Kanclerz Kurii
aktualizowano: 2013-01-29 13:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021

„W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy 'żywej wody nadziei' i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie" - zachęca papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021 r. Ojciec Święty przypomina w nim, że odnowa wiary, nadziei i miłości nie jest opcją, ale pilną koniecznością w życiu każdego chrześcijanina, możliwą do zrealizowania poprzez konkretne praktyki: post, spowiedź, pełną skupienia modlitwę i konkretne, nawet drobne gesty miłości.

»

Dzień Życia Konsekrowanego 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2021 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie obchodzono XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

Zdjęcia: S. Michaela Szczepańska

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021

W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności